گزارشهای خبری-چند خبر کوتاه از زندان مرکزی اهواز

جلسه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در زندان

در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در زندان ، جلسه ای با حضور مسئولین و کارشناسان بهداشت شهرستان باوی در زندان مرکزی اهواز برگزار شد و تمهیداتی برای کاهش اثرات این بیماری اندیشیده شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، در این جلسه ضمن تشریح شرایط کلی این بیماری ، راه های انتقال ، چگونگی پیشگیری ، تشخیص بیماری و فرآیند انتقال بیماران احتمالی و درمان آنان مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است آگاه سازی و ارائه آموزش های لازم جهت مقابله با انتقال این بیماری و توزیع ملزومات بهداشتی بین زندانیان ، سربازان وظیفه و کارکنان در دستور کار قرار دارد و حوزه بهداشت و درمان زندان نیز به صورت شبانروزی وظیفه رصد افراد مشکوک به بیماری کرونا و فرآیند درمان را برعهده دارد.

 

بازدید مدیرکل زندان های خوزستان از زندان مرکزی اهواز

مدیرکل زندان های خوزستان با حضور در زندان مرکزی اهواز اقدامات زندان در حوزه های خدماتی ، اشتغال و حرفه آموزی ، قضائی و یگان حفاظت را مورد بررسی و رصد قرار داد و با حضور در جمع زندانیان به دیدار چهره به چهره و صمیمی با آنان پرداخت و ضمن استماع درخواست هایشان ، دستورات لازم را برای رسیدگی به موارد مطرح شده صادر کرد.

بابایی مدیرکل زندان های خوزستان همچنین از پروژه های عمرانی نیز بازدید کرد و با توضیحات آزاده مدیر زندان در جریان آخرین اقدامات این حوزه قرار گرفت.

ایشان در پایان بازدید از تلاش شبانروزی مدیر و کارکنان زندان تقدیر نمود.

 

برگزاری مسابقات مینی فوتبال سربازان وظیفه

مسابقات ورزشی سربازان وظیفه در رشته مینی فوتبال با شرکت ۱۲ تیم و ۱۲۰ نفر از سربازان وظیفه ستاد اداره کل زندان ها و مراکز تامینی و تربیتی تابعه استان بصورت تک حذفی به میزبانی زندان مرکزی اهواز برگزار شد.

آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز در افتتاحیه این رقابت ها ضمن خیرمقدم به تیم های شرکت کننده ، توسعه اقدامات ورزشی ، ارتقاء روحیه نشاط و اخلاق را از اهداف این مسابقات برشمرد.

وی در ادامه امر ورزش را در تقویت آرامش و انگیزه موثر خواند و از همه بازیکنان خواست تا با رعایت اخلاق در یک فضای جوانمردانه و رقابتی مسابقات را دنبال نمایند.

گفتنی است تیم زندان بهبهان توانست با غلبه بر حریفان عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را کسب نماید.

 

تجلیل از مهندیسن شاغل در زندان مرکزی اهواز

همزمان با ۵ اسفند سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس ، در مراسمی از مهندسین شاغل در زندان مرکزی اهواز با اهدا لوح تبریک و هدایایی تجلیل شد.

آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز ، به نقش مهم کارکنان حوزه فنی مهندسی و تاسیسات زندان در فرآیند تکمیل پروژه های مختلف اشاره کرد و در بخش دیگری از سخنان خود  روز مهندس را روز تجلیل از استعداد ، توان و اراده خواند.

 

جلسه پرسش و پاسخ سربازان وظیفه با مدیر زندان مرکزی اهواز

در راستای کاهش آسیب های حین خدمت و رسیدگی به درخواست های سربازان وظیفه ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور مدیر زندان مرکزی اهواز برگزار شد.

مدیر زندان مرکزی اهواز در این جلسه ، سربازان وظیفه را امانتی باارزش خواند و صیانت از آنان را امری جدی دانست و بر ارائه آموزش های کیفی و مستمر در همه حوزه ها به آنان تاکید نمود.

آزاده در ادامه داشتن پشتکار ، اراده و توکل به خدا را از مولفه های پیشرفت و ترقی برشمرد و سربازان وظیفه را به مسئولیت پذیری ، تعهد ، جدیت در انجام امورات محوله ، وظیفه شناسی ، نظم و انضباط ، توجه به آموزش های ارائه شده توصیه کرد.

وی همچنین نقش سربازان وظیفه در تامین امنیت پایدار در زندان و حفاظت از مجموعه را موثر و غیرقابل انکار دانست.

در ادامه جلسه ، سربازان وظیفه به ارائه درخواست ها و مشکلات خود پرداختند و آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز ضمن استماع مسائل مطرح شده و ارائه توضیحات و پاسخگوئی لازم ، دستوراتی را صادر نمود.

گفتنی است مدیر زندان و سربازان وظیفه نماز جماعت ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام خلیلی روحانی حوزه فرهنگی تربیتی اقامه کردند و سپس ناهار را در فضائی صمیمی صرف نمودند.

 

تجلیل از کارکنان زن زندان مرکزی اهواز

به مناسبت ولادت ام ابیها ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز زن ، آئین تجلیل از کارکنان زن شاغل در زندان مرکزی اهواز با حضور آزاده مدیر زندان برگزار شد.

مدیر زندان در این آئین ضمن بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، خاطرنشان ساخت : تمام ابعاد شخصیتی آن حضرت می تواند درس باشد و زنان با الگو گرفتن از زندگانی ، منش و رفتار ایشان که نمونه کامل عفاف ، حجاب ، عصمت ، پاکدامنی و ولایت پذیری بود میتوانند راه سعادت و رسیدن به کمال را در پیش گیرند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تبریک و هدایائی از کارکنان زن شاغل در زندان مرکزی اهواز تجلیل شد.

 

دیدار مدیر زندان با کارکنان امور داخله و یگان حفاظت

آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز در دیدار با کارکنان یگان حفاظت و مراقبین امور تامینی و تربیتی ، بر اجرای دقیق طرح های ارتقاء حفاظت فیزیکی و افزایش ظریب امنیتی مجموعه تاکید کرد .

وی همچنین نظم و انضباط ، تعهد و انگیزه کاری ، پایبندی به قوانین و مقررات ، رصد موارد مشکوک پیرامون زندان ، آمادگی ذهنی و جسمانی را مورد انتظار دانست.

مدیر زندان مرکزی اهواز بازبینی بخشنامه ها و دستورالعمل را در پیشبرد اهداف مهم برشمرد و از مسئولین این دو حوزه خواست تا شرح وظایف مصوب را مستمراً به کارکنان آموزش دهند.

ایشان حفظ شان و کرامت زندانیان را ضروری دانست و سپس از همه کارکنان خواست تا خود را محدود به شرح وظایف پستی نکرده و برابر مقررات و به صورت جدی درخواست های مشروع زندانیان را پیگیری نمایند .

گفتنی است کارکنان حوزه یگان حفاظت و امور داخله هر یک به بیان دیدگاه ها و تقاضاهای خود پرداختند و مدیر زندان نیز به تک تک مسائل مطرح شده پاسخ داد.

 

نشست کاربردی مدیر با روسای اندرزگاه ها

مدیر زندان مرکزی اهواز با روسای اندرزگاه ها هم دیدار نمود و نظارت مستمر و مستقیم بر زیر مجموعه را از آنان مطالبه نمود.

وی آگاهی کامل از مسائل داخلی اندرزگاه ها و امور مربوط به زندانیان را از وظایف ذاتی آنان دانست و اهتمام بیش از پیش روسای اندرزگاه ها را در این حوزه خواستار شد.

احمدرضا آزاده فرهنگ سازی در زمینه رفتار ، گفتار و ارائه آموزش های مستمر به زندانیان درباره چگونگی زندگی جمعی را الزامی دانست.

توجه جدی به تقاضاها و درخواست زندانیان و پیگیری تا حصول نتیجه نهائی و ابلاغ به زندانی از دیگر بخش های سخنان آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز بود که بر آن تاکید ویژه داشت.

روسای اندرزگاه هم هر کدام به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مربوطه پرداختند .

 

دیدار مدیر زندان مرکزی اهواز با خانواده های زندانیان

آزاده مدیر زندانیان مرکزی اهواز به منظور بررسی تقاضاهای خانواده های زندانیان به صورت چهره به چهره با آنان دیدار نمود و ضمن پاسخگویی به درخواست ها به آنان ، در زمینه های مطرح شده مشاوره نیز ارائه نمود.

وی در دیدار با خانواده زندانیان در سخنانی گفت ؛ ما قطعاً در قبال زندانیان مسئول هستیم و ضمن تلاش همه جانبه در راستای ایجاد شرایط مناسب جهت نگهداری مطلوب زندانیان ، تقاضاهای خانواده ها و مراجعین را نیز به صورت کیفی بررسی خواهیم کرد و درصدد پاسخگوئی مناسب برمی آئیم.

گفتنی است احدی از مددکاران زندان با استقرار در محل میز خدمت در طول ایام هفته در ساعات اداری وظیفه پیگیری و جواب دهی به مراجعین را برعهده دارد و یک روز در هفته نیز مدیر زندان مرکزی اهواز به صورت ویژه پاسخگوی سوالات و مطالبات خانواده ها و مراجعین میباشد.

 

اهدا خون توسط کارکنان زندان مرکزی اهواز

در راستای ترویج فرهنگ اهداء خون در جامعه و کمک به بیماران نیازمند ، کارکنان زندان مرکزی اهواز خون خود را اهداء نمودند.

آزاده مدیر زندان با ذکر مطلب فوق افزود: پس از انجام هماهنگی های لازم و حضور اکیپ سیار سازمان انتقال خون استان خوزستان در زندان مرکزی اهواز ، کارکنان در این اقدام خداپسندانه شرکت کردند.

وی با بیان اینکه بیماران بسیاری به خون سالم نیازمندند ، افزود : شرکت در امور خیرخواهانه علاوه بر رضای خدا و سلامت جسم موجب تقویت حس انسان دوستی و بالا بردن روحیه ایثار ، از خودگذشتگی و مسئولیت پذیری نسبت به همنوعان می شود.

مدیر زندان مرکزی اهواز در ادامه اهدای خون سالم را اهدای زندگی خواند و نهادینه شدن فرهنگ اهدای خون را در ارتقاء سلامت عمومی مردم جامعه موثر دانست.

گفتنی است پزشک اکیپ سیار سازمان انتقال خون پس از انجام معاینه داوطلبان اهدای خون و بررسی شرایط آنان ، واجدین شرایط را مجاز به اهداي خون دانست و فرآیند خونگیری صورت پذیرفت.

ورزش یک ضرورت مهم برای حفظ سلامت جسم و روح است.

با برنامه ریزی واحد تربیت بدنی زندان مرکزی اهواز یک دوره مسابقه مینی فوتبال ویژه زندانیان برگزار شد.

آزاده مدیر زندان در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات ، تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ، مشارکت در کار گروهی ، دوری از فشارهای عصبی ، ارتقاء سلامت جسم ، آرامش ذهنی و ایجاد نشاط و سرزندگی را از مزیت های امر ورزش برشمرد و از زندانیان خواست تا ورزش را با جدیت دنبال نمایند.

وی سپس زندانیان را به رعایت اخلاق در حین مسابقه ورزشی و بعد از آن دعوت نمود و گفت : یکی از ویژگی های ورزشکار این است که باید دارای روحیه گذشت و بخشش باشد و در صدد صدمه زدن به حریف نباشد.

مدیر زندان مرکزی اهواز در ادامه غرور و تکبر را آفت پیروزی دانست و تواضع و فروتنی را از ویژگی های ورزشکاران برشمرد .

گفتنی است این دوره از مسابقات با شرکت ۱۰ تیم و بیش از ۱۰۰ زندانی در فضائی رقابتی و جوانمردانه برگزار شد و در پایان به آقای گل ، تیم اخلاق و تیم قهرمان جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*