گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش صبحگاهی در زندان مرکزی اهواز

طبق تقویم ابلاغی سازمان زندانهای کشور همزمان با ۲۶ مهرماه روز ورزش صبحگاهی ، زندانیان طبق روال هر روز با حضور پررنگ در این فعالیت ورزشی آن را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان با بیان مطلب فوق افزود : برنامه ورزش صبحگاهی با هدف ایجاد امید ، نشاط و پویائی بصورت روزانه در اندرزگاه ها و با مشارکت تمامی زندانیان برگزار می گردد و از آنجائیکه ورزش صبحگاهی، علاوه بر تاثیرات جسمانی، در شادابی و افزایش روحیه نیز نقش پررنگی دارد ، سعی شده با انجام حرکات ورزشی متنوع زمینه تحرک را در بین گروه هدف دنبال نمائیم.

وی در ادامه افزود : فعالیت بدنی و ورزش یکی از راههای علاج و تسکین فشارهای روانی است و نیز در از بین بردن افسردگی ها و یا پیشگیری از بوجود آمدن انواع بیماری ها موثر است و کسانی که اقدام به انجام فعالیت ورزشی هدفمند و منظم می نمایند پس از مدتی میتوانند تغییرات مثبت جسمانی ، روحی و روانی را در خود احساس نمایند.

مدیر زندان مرکزی اهواز در ادامه خاطرنشان ساخت : یکی از نتایج حاصله از فعالیت های ورزشی  در سطح جامعه و چه در زندان پر نمودن اوقات فراغت و نیز کاهش انواع آسیبها است که میتوان با بهره گیری از ظرفیت عظیم ورزش و با ایجاد فضاهای ورزشی که از زیرساخت های مهم برای ارتقاء سطح سلامت و شادابی افراد جامعه است از بسیاری از انحرافات اجتماعی پیشگیری نمود.

محمدسعید سخاوت همچنین گفت : علاوه بر برگزاری ورزش صبحگاهی و عصرگاهی ، مسابقات فوتسال ، والیبال ، دارت ، تنیس روی میز ، بدمینتون ، بازی های بومی و محلی ، کشتی ، شطرنج ، کبدی و ورزش باستانی از جمله رشته های ورزشی است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته در سطح اندرزگاه ها برگزار میگردد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*