کمک ۲ میلیارد ریالی خیرین اهواز به انجمن حمایت از زندانیان

جشن نسیم مهر با حضور خیرین نیکو کاران ، دادستان مرکز استان ، مدیرکل زندانها و جمع کثیری از خانواده زندانیان در سالن امام خامنه ای مجتمع فرهنگی فجر اهواز برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ،و به نقل از ایرنا؛ عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در جشن نسیم مهر که با هدف کمک به خانواده های زندانیان نیازمند و جذب مشارکت های خیران در مجتمع فرهنگی فجر اهواز برگزارشد  گفت: حمایت های معنوی و مالی از خانواده های زندانیان که سرپرستان آنان به دلیل تحمل محکومیت قانونی در زندان به سر می برند به عنوان یک وظیفه انسانی و اسلامی مورد تاکید است و همه تلاش ها برای کاهش آسیب های اجتماعی به آنان معطوف است.
وی با بیان اینکه باید از همه توانمندی ها و ظرفیت های اجتماعی برای حمایت از خانواده های زندانیان استفاده شود تا ضریب آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یابد افزود: در این ارتباط دست همه خیران و نیکوکاران که به خانواده های زندانیان کمک می کنند را می فشاریم.
رئیس هیات مدیران انجمن حمایت از زندانیان اهواز در ادامه با بیان اینکه هم اکنون این انجمن ماهانه سه میلیارد ریال درآمد دارد که همه آن صرف کمک به خانواده های زندانیان می شود افزود: هدف گذاری برای درآمدزایی انجمن حمایت از زندانیان اهواز ماهانه پنج میلیارد ریال است تا بتوانیم کمک های بیشتری به خانواده های زندانیان اختصاص دهیم.
حسینی پویا از پیگیری ها و تلاش های مجاهدانه انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان و حمایت از خانواده های زندانیان تقدیر کرد.
دادستان عمومی و انقلاب اهواز در ادامه گفت: به مناسبت سالروز میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) مبلغ ۲ میلیون ریال به حساب هر یک از خانواده های زندانیان اهواز واریز می شود.

*۱۱۰۰ خانوار زیر پوشش انجمن حمایت از زندانیان اهواز قرار دارند
مدیرکل زندان های استان خوزستان در این آئین که جمع زیادی از خانواده های زندانیان ، مسئولان قضایی و خیران نیکوکار حضور داشتند گفت:هم اکنون یک هزار و یکصد خانوار از خدمات انجمن حمایت از زندانیان اهواز بهره مند هستند.
رضا پوستچی با بیان اینکه وظیفه انجمن حمایت از زندانیان ، کمک به زندان ، زندانی و خانواده های زندانیان است و در این راستای تحقق این اهداف حرکت کرده است افزود: عموم مردم به خصوص نیکوکاران خیراندیش باید برای حمایت از خانواده های زندانیان که نقشی در جرم سرپرست خانواده نداشته اند مشارکت و کمک کنند تا آسیب های اجتماعی ناشی از فقدان سرپرست خانواده ، کاهش یابد و جامعه کمتر در معرض این آسیب ها قرار گیرد.
عضو هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان اهواز با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان یک سازمان مردم نهاد غیردولتی است که از هیچ گونه اعتبار دولتی دریافت نمی کند افزود:پارسال انجمن های حمایت از زندانیان در شهرهای استان مبلغ ۷۰میلیارد ریال برای آزادی زندانیان استان با استفاده از مشارکت مردمی و درآمدزایی انجمن ها پرداخت شد.
پوستچی در ادامه گفت: پارسال همچنین مبلغ ۱۰میلیارد ریال نیز برای کمک به خانواده های زندانیان اهواز از طریق انجمن حمایت کمک شد ضمن آنکه ۴۸۰دانش آموز نیز از خدمات فرهنگی این انجمن برخوردار هستند.
به گزارش ایرنا در جشن نسیم مهر ۹ زوج جوان که از فرزندان زندانیان اهواز هستند و با کمک مردم و انجمن مقدمات ازدواج آنان فراهم شد به خانه بخت رفتند و زندگی مشترک زناشویی را شروع و هدایایی را نیز از نیکوکاران دریافت کردند.
در این آئین که با برنامه شاد ، نمایش زنده ، کلیپ و موسیقی محلی همراه بود مبلغ دو میلیارد ریال برای حمایت از خانواده زندانیان  جذب شد.

 

رضا پوستچی ، مدیرکل زندانهای خوزستان

  

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*