کمک ۱۰ میلیارد تومانی خیرین به ستاد دیه خوزستان/نیکوکاران استان هزینه آزادی ۱۵۰زندانی را دادند+فیلم

* پرداخت زکات فطریه برای آزادی زندانیان غیرعمد مدیرعامل ستاد دیه کشور در آئین جشن گلریزان که سالن بوستان اهواز با حضور جمعی از نیکوکاران و مسئولان قضایی و اجرایی استان برگزار شد گفت: بر اساس فتاوای عموم مراجع معظم تقلید ، پرداخت زکات فطریه برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد اشکالی ندارد.بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان بنقل از ایرنا، سید اسد الله جولائی گفت: کمک های اندک مردم ، گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه خواهد شد.
سیداسدالله جولایی ابراز امیدواری کرد با گره گشایی مالی از زندانیان جرایم غیرعمد ، آنان را به آغوش خانواده ها بگردانیم و از آسیب های اجتماعی که گریبانگیر جامعه خواهد شد پیشگیری کنیم.

این مقام حمایتی-اجتماعی کشور با بیان اینکه باید با فرهنگسازی لازم ، از جرایم غیر عمد در کشور پیشگیری بعمل آید، مواردی چون تعهد مهریه مازاد بر توان پرداخت، دیون مالی، تعهد و صدور چک و تضمین سفته و …، بیمه شخض ثالث و … را از جمله شاخصهای مهم و پیشگیرانه از جرایم غیر عمد توصیف نمود و گفت: امروز ستاد دیه با فرهنگسازی لازم در کشور و حتی خارج از کشور، خیرین و یاوران و حامیانی را داراست که کمک کرده اند تا زندانی غیر عم در زندان بدون حامی و کمک رسان نماید.

* تصور زندانی غیرعمد باید در جامعه اصلاح شود مدیرعامل ستاد دیه خوزستان هم گفت: هم اکنون ۳۰۹زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان وجود دارد که تلاش می شود با جذب مشارکت های مردم و نیکوکاران خیراندیش ، بقیه گرفتاران در بند نیز به آغوش خانواده های خود برگردند تا از فروپاشی کانون خانواده جلوگیری شود.
حجت الاسلام هاشم نیا  کل هزینه مورد نیاز برای آزادی این زندانیان را ۲۵۰میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بخش مهمی از این مبلغ در جریان برگزاری جشن های گلریزان تامین شده و امید است با مشارکت گسترده تر مردم نوع دوست، زمینه آزادی همه زندانیان جرایم غیرعمد در استان فراهم شود.
وی  با بیان اینکه تصویر زندانی غیرعمد باید در جامعه اصلاح شود افزود: برخی گمان می کنند این ستاد برای آزادی همه زندانیان تلاش می کند در حالی که چنین نیست.
حجت الاسلام هاشم نیا همچنین گفت : همه زندانیان جرایم غیرعمد بدون اینکه گناهی مرتکب شده باشند و تنها به خاطر حوادث ناخواسته ای که ممکن است برای اغلب ما پیش بیاید در بندهای زندان گرفتار شده اند.
وی گفت: عموم زندانیان جرائم غیرعمد انسان های آبرومندی هستند که به دلیل حوادث کار و اتفاق های غیرمترقبه غیرقابل پیش بینی و در نهایت عدم توانایی در پرداخت دیه و خسارات وارده به غیر ، مطابق قوانین کشور گرفتار شدند.
این مقام مسئول حمایتی -اجتماعی خوزستان با بیان اینکه حساب زندانیان جرائم عمدی و جشن که امنیت جامعه را به خطر انداخته اند از زندانیان غیرعمد جداست افزود: این ستاد تاکنون هیچ پرداختی از محل کمک های مردمی ، برای آزادی زندانیان جرائم عمدی نداشته و نخواهد داشت.
مدیرعامل ستاد دیه خوزستان با بیان اینکه اگر کمک های مردم خیراندیش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نبود کانون گرم خانواده ها فرو می پاشید و آسیب اجتماعی جدی متوجه جامعه می شد خواستار تداوم کمک خیران و نیکوکاران برای آزادی بقیه زندانیان دربند شد.
گفتنی است  طی ماه مبارک رمضان سال ۹۷ در جریان برگزاری ۴۰جشن گلریزان ستاد دیه در اهوازو شهرستانهای تابعه استان ، نیکوکاران خیراندیش در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد مشارکت کردند و نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان پرداخت نمودند، این مبلغ میتواند موجبات آزادی نیمی از زندانیان محکوم جرایم غیر عمد که ۱۵۰ نفر میباشند را فرهم آورد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*