پرورش ۱۲ هزار قطعه نهال کهور و کُنار در زندان مرکزی اهواز

براساس تفاهم نامه همکاری بین زندان مرکزی و اداره منابع طبیعی اهواز مجوز پرورش ۱۲ هزار قطعه نهال کهور و کُنار اخذ گردید و تعداد ۲۰۰ نفر از زندانیان نیز تحت آموزش های کاربردی در این زمینه قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان با بیان مطلب فوق افزود : قسمتی از فضای مجموعه به راه اندازی نهالستان اختصاص یافته است و در مرحله اول ۱۲ هزار قطعه نهال کهور و کنار مورد کاشت و پرورش قرار گرفت و فرآیند نظارت بر پرورش صحیح آنها نیز بصورت دقیق و اصولی در حال انجام است.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت : علاوه بر ارائه آموزش  های کاربردی در زمینه کاشت ، پرورش و نگهداری از نهال به زندانیان ، پس از طی یک دوره زمانی مشخص و ثمردهی ، درآمدزائی از طریق فروش آنها عاید مجموعه خواهد شد.

مدیر زندان مرکزی اهواز استفاده از ظرفیت های حوزه کشاورزی در اشتغال زائی زندانیان را یک اولویت دانست و افزود : تغییر اقلیم ، کم بودن آب و در نتیجه فعال شدن کانون های بحرانی ریزگردها ، عملیات نهال کاری را به یک موضوع مهم و حیاتی تبدیل کرده که پس از بررسی های صورت گرفته ، کهور به عنوان بهترین گونه گیاهی جهت بیابان زدائی معرفی گردید که عملیات تولید و پرورش آن در این زندان انجام پذیرفت.

محمدسعید سخاوت همچنین خاطرنشان ساخت : کاشت نهال از مسائل مهمی است که در دین مبین اسلام نیز بر آن تاکید شده است ، بنابراین این موضوع می بایست در بین آحاد مردم بصورت فرهنگ نهادینه شده تا از این طریق بتوان به حفظ محیط زیست بیش از پیش کمک نمود.

ایشان در پایان از تلاش های عصاره مسئول حوزه اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی اهواز بواسطه تلاش های مستمر تقدیر نمود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*