رئیس زندان ماهشهر، اقدامات این ندامتگاه را در هفته قوه قضائیه تشریح کرد

رئیس زندان ماهشهر  و کریمی دادستان عمومی و انقلاب امیدیه ، در گفتگوهائی جداگانه با دفتر روابط عمومی اداره کل زندانهای خوزستان ، مشروح اقدامات ندامتگاه را در هفته قوه قضاییه تشریح نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، محمود عباسی اصل از قبار روبی مزار پاک شهیدان در آغازین روز از هفته قوه قضاییه ،تشکیل فوق العاده جلسات شورا های طبقه بندی برای اعطای امتیازات قانونی به زندانیان واجد شرایط ، حضور مسئولین ارشد و قضات حوزه های قضایی مرتبط با زندان -دیدار  چهره به چهره با مددجویان و رسیدگی و مسائل و مشکلات کیفری آنان ، همچنین از اعزام جمعی از زندانیان واجد شرایط به مرخصی را به عنوان مهمترین برنامه‌های این زندان در هفته قوه قضائیه معرفی کرد.

رئیس زندان ماهشهر در تشریح گزارش ، به بازدید حوزه های قضائی مرتبط با زندان در ایام هفته قه قضائیه از زندان و رسیدگی قضائی به درخواستهای زندانیان اشاره کرد و افزود: در پی حضور و دیدار چهره به چهره دانشور رییس دادگستری ، محمدی دادستان  و واثقی رییس دادگاه انقلاب وقضات دادگستری ماهشهر با ۱۲۰نفر  از زندانیان ، به ۳۰نفر مرخصی – ۱۰ نفر  مرخصی پایان حبس و ۷ نفردیگر اشتغال بکار و نهایتا   ۳ نفر زندانی واجد شرایط دیگر  آزادی مشروط اعطا شد.

وی همچنین از نشست هاشمی رییس دادگستری وخادمی دادستان وعلوی دادرس دادگاه وحسینی روشن بازپرس دادسرای شهرستان هندیجان با زندانیان حوزه قضائی خود خبر داد و گفت: در نتیجه این رسیدگی قضائی با ۵۰نفر زندانی  نیز اعطا مرخصی به۱۰نفر و پایان حبس  به ۵ نفر انجام پذیرفت . در نتیجه حضور و رسیدگی قضائی هلالی زاده رییس حوزه قضایی بندرامام (ره) ، پاد و درویشی و قضات این دادگاه درزندان و دیدار چهره به چهره با۳۰ نفر زندانی نیز با اعطای مرخصی به  ۶ نفر زندانی واجد شرایط موافقت شد.

کریمی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان امیدیه هم در تشریح اقدامات مرتبط با زندان و زندانی این دادسرا در هفته قوه قضائیه از حضور میرزایی فر رییس دادگستری ، این دادستانی وچام نژادیان قاضی ناظرزندان امیدیه در زندان ماهشهر  و دیدار نزدیک با ۶۰نفر مددجو بصورت چهره به چهره دیدارخبر داد و افزود:  با برسری درخواستهای این تعداد زندانی با اعزام به مرخصی  ۱۵ نفر  ، اعطای پایان حبس به ۵ زندانی واجد شرایط ، آزادی مشروط  به  ۳ نفر  و اعزام به اشتغال بکار  ۲ زندانی در قالب زندان باز موافقت شد.

دادستان امیدیه در ادامه تصریح کرد: سیاستهای کیفری این دادستانی مبتنی بر تحقق انتظار قانونگذار و آحاد مردم از دستگاه قضائی پیرامون استقرار عدل  و امنیت قضائی و اجتماعی در جامعه و دفاع از مردم  در مواجه جامعه جرم است .

قاضی کریمی افزود: در این راستا اجرای منویات ترسیمی ریاست معزز قوه قضائیه و همچنین سیاستهای ابلاغی رئیس کل دادگستری استان در حوزه کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری مد نظر است، پیشگیری زا ورود افرادی که دارای جرایم سبک، غیر مهم و مالی هستند مانند مهریه و عجز از پرداخت دارند یک روی رویکرد های قضائی ماست و روی دیگر آن برخورد قاطع با مجرمانی است که امنیت و آسایش جامعه را به مخاطره می کشانند.

وی در خاتمه گفت: بازدید از زندان و اشراف بر نحوه نگهداری و اقدامات اصلاحی و تربیتی زندانیان حوزه قضائی مربوطه و اعطای هدفمند و بموقع  امتیازات قضائی به زندانیان نادم از جرم با هدف بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه از رویکردهای همیشکی این حوزه قضائی است که در هفته قوه قضائیه ، با مداقه و ظرافت بیشتری دنبال شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*