معاون وزیر دادگستری در کانون اصلاح و تربیت اهواز :بازهنجار پذیری مهرجویان موجب کاهش جمعیت کیفری است

معاون وزیر دادگستری و دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک این وزارت خانمه، با حضور در کانون اصلاح و تربیت اهواز،از بخشهای مختلف ان بازدید و از نزدیک با مهرجویان این مؤسسه تادیبی و تربیتی دیدار و گفتگو نمود.به گزارش روابط عمومی کانون اصلاح وتربیت اهواز : در این بازدید دو ساعته که موسوی مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان و جمعی از کارشناسان وزارت دادگستری کشور  نیز دکتر عباسی را همراهی می نمودند، بازدید کنندگان ،ضمن برگزاری نشست صمیمی با مهرجویان و استماع صحباتهای آنان از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت خوزستان شامل مجموعه  فرهنگی،هنری،کارگاه اشتغال، واحد بهداری،کتابخانه ،سالن همایش و آمفی تئاتر و سایر بخش ها بازدید بعمل آوردند.

دمدیر کانون اصلاح وتربیت اهواز در نشستی که در اثنای این بازدید ترتیب یافت، ضمن قدردانی از حضور مسئولان در کانون ، به تشریح سیاست ها و مدیریت مجموعه برای توسعه کمی و ارتقا ء کیفی خدمات در  در راستای اصلاح و تربیت مهرجویان پرداخت.
وی یکی از مهم ترین اهداف سازمانی و زندانبانی اسلامی را توجه به مقوله اشتغال و اشتغال زایی متناسب با سن و سال مهرجویان کانون اصلاح و تربیت عنوان کرد و گفت: به همین منظور در سطوح مختلف از همکاری سازمانها و نهادهای مرتبط استفاده می شود اما اقدامات فعلی نیازمند تقویت و همکاری افزوتر نهادهای برون دستگاه است تا بیکاری و نداشتن مهارت که از اصلی ترین اسباب ارتکاب جرم در افراد است، مرتفع شود.
وی همچنین  گفت: علاوه بر حرفه آموزی، توجه ویژه به سواد آموزی ،آموزش مهارت های اساسی زندگی و استفاده از ظرفیت ها ی نهفته در آموزه های دینی و فعالیت های ورزشی را از دیگر برنامه های جاری در کانون برای اصلاح و تربیت مهرجویان معرفی کرد و گفت بیش از ۱۲۰ برنامه تامینی و تربیتی برای این مهم در این مؤسسه تادیبی تربیتی در حال اجراست.

معاون وزیر و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری نیز ضمن اشاره به اقدامات خوبی که در اثنای بازدید از فضاهای مختلف کانون اصلاح وتربیت اهواز و دیدارهای چهره به چهره با مهرجویان مشاهده نموده است، فعالیت های اصلاحی و تربیتی و علل الخصوص فعالیت های اشتغال زایی و حرفه آموزی را تلفیقی از ذوق ، سلیقه و نگاه به ضرورتها و نیازهای اساسی  عنوان کرد .

دکتر محمود عباسی این اقدامات خلاقانه را  جهت نتیجه گیری مطلوب از توانائی های مهرجویان  کانون با توجه به شرایط سنی آنها مناسب دانست و این  اقدامات  را مثبت و موثر در کاهش جمعیت کیفری و کاهش نرخ بازگشت مجدد آنان به زندان توصیف کرد.

در پایان این بازدید ، دفتر مشاوران حقوقی و وکلای قوه قضائیه مستقر در کانون اصلاح وتربیت بدست  دکتر عباسی معاون وزیر و دبیر کنوانسیون حقوق کودک و هیئت همراه افتتاح گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*