معاون سلامت زندانهای خوزستان : توانمند سازی خانواده زندانیان از اولویت های زندانهای استان است.

به منظور بررسی اقدامات سال ۹۶ و ترسیم راهکارهای اجرایی سال جاری، نشست ویدئو کنفرانش معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان با رؤسای ادارات ستادی و زندانهای تابعه استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان؛ در این نشست ویدئو کنفرانس که با حضور  رؤسای ادارات بهداشت و درمان، فرهنگی تربیتی ، مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج و اشتغال و حرفه آموزی برگزار شد ؛ نادر ایگدر ضمن تشکر از زحمات کارکنان حوزه سلامت در سال گذشته گفت : هدف از برگزاری این نشست تدوین برنامه های اجرایی سال جاری بر اساس اولویت های دهگانه ریاست سازمان دانست.

معاون سلامت زندانهای استان بیمار یابی و کاهش مرگ میر زندانیان را از موفیقت های بهداشت و درمان درون زندانهای خوزستان دانست و افزود : ایجاد حساسیت در این بخش و توجه به سلامت جسم زندانیان از بروز بیمارهای واگیر دار و شیوع آن در بین زندانیان جلو گیری می کند.

وی در ادامه با اشاره به نقش انجمن حمایت و مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت : یکی از اولویت های مهم سال جاری در زندانها حسب دستور مدیرکل زندانهای استان توجه به خانواده های زندانیان و توانمندسازی آنان جهت کسب درآمد پایدار است که این امر تلاش بیشتر انجمن های حمایت را جهت آموزش آنان را می طلبد.

ایگدر  فعالیت های مددکاری را نیز موجب کاهش بار روانی حبس پذیری زندانیان دانست و افزود : یکی از مهمترین پروسه های اصلاح و تربیت در زندانها تکمیل پرونده شخصیت زندانیان است زیرا بر اساس محتویات این پرونده می توان نیازهای مددجو را شناسایی و برنامه های مورد نیاز وی را جهت بازپروی ارائه کرد.

معاون سلامت زندانهای استان ؛ خدمات اشتغال و حرفه آموزی را نیز در چرخه بازپروی  بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و تصریح کرد : درصد زیادی از زندانیان به دلیل عدم مهارت شغلی و کسب درآمد به ورطه جرم روی می آورند لذا با برنامه ریزی مناسب و شناسایی نیازهای روز نسبت به آموزش زندانیان اقدام شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*