معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای خوزستان : بر پایی آیین های لیالی قدر در زندانها از مصادیق رعایت حقوق شهروندی زندانیان است

همزمان با لیالی قدر و شب بیست و یکم رمضان، معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای خوزستان با حضور در زندان مرکزی اهواز ضمن بازدید از بخش‌های مختلف نگهبانی و چند اندرزگاه، در مراسم سوگواری و احیای شب قدراین زندان شرکت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، نادرایگدر در خاتمه آیین احیای شب قدر که با همراهی سخاوت مدیر زندان انجام پذیرفت برگزاری این چنین مراسمی در زندان ها را اقدامی موثر در خصوص تربیت دین محور زندانیان برشمرد .

معاون مدیرکل زندانهای خوزستان گفت: آثار تربیتی و انسان ساز لیالی قدر و مفاهیم دینی و آموزشی که روحانیون زندان و حوزه‌های فرهنگی برای مددجویان در این شب ها در نظر می گیرند، نقش بسیار بالایی در مانوس سازی آنان با آموزه‌های عالی تشیع و همچنین ارتقاء دانش دینی و معنوی آنها دارد که نمود آن در ارتقاء سلامت رفتار و رعایت مبانی دینی در مهارت های تعاملی و شخصیتی شان انعکاس می یابد.
وی همچنین بر ضرورت تعمیم این برنامه‌ها به صورت خاص جهت پرسنل وظیفه نیز تاکید کرد و خاطر نشان ساخت : اجرای برنامه های دینی جهت پرسنل وظیفه برای سیستم زندان که رسالت نگهداری مجرمان و اصلاح و تربیت آنان را بر عهده دارد از اهمیت بسزایی برخوردار است و این می‌تواند موجب تقویت روحیه خدمتی سربازان و تعمیق باورهای دینی آنان گردد.

گفتنی است در این بازدید ها که شیرازی مسئول دفتر روابط عمومی و پیگیری اداره کل نیز وی را همراهی مینمود، معاون سلامت اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای خوزستان از زندان سپیدار اهواز بازدید کرد. وی در این بازدید ضمن حضور در جمع همکاران شیفت، حضور شبانه روزی کارکنان در راستای تامین نظم و امنیت در زندان و ارائه خدمات تأمینی و تربیتی به آنان را مصداق ایثار و خدمت در راه خدا برشمرد و برای آنان در تحقق اهداف تامینی و تربیتی آرزوی موفقیت کرد.

بازدید از زندان مرکزی اهواز

بازدید از زندان سپیدار اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*