جلسه کمیته بهداشت زندان سپیدار با حضور معاونت سلامت زندانهای خوزستان

معاون سلامت،اصلاح و تربیت زندانهای استان خوزستان: ایمنی و بهداشت ضرورت افزایش سلامت زندانیان است

 

با حضور ایگدر معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، دکتر نورزاده رئیس بهداشت و درمان و پیمانی کارشناس بهداشت اداره کل زندانهای خوزستان و همچنین مدیر ، معاون سلامت و مسئولین بهداشت و درمان زندان سپیدار ، کمیته سلامت این زندان تشکیل شد.


به گزارش روابط عمومی زندان سپیدار اهواز، به منظور ارائه مطلوبتر  خدمات زندانبانی کارگروه کمیته بهداشتی ایمنی و حرفه ای زندان سپیدار به ریاست ایگدر معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای خوزستان برگزار شد.

معاونت سلامت زندانهای خوزستان  در ابتدای این جلسه با قدردانی از تعامل و اقدامات موثر این کمیته در طی سال جاری گفت: بواسطه وجود کارگاههای مختلف اشتغال و حرفه آموزی و یا فعالیت های خدماتی ضرورت دارد که ایمنی و بهداشت حرفه ای بصورت جدی دردستور کار قرار گیرد.

ایگدر با بیان اینکه پیشگیری بر درمان اولویت دارد ؛ افزود : اگر برنامه های آموزشی و پیشگیری به نحو مفید به مخاطبان ارائه گردد هزینه های درمانی در زندانها کاهش می یابد و می توان از این طریق خدمات بهتری به زندانیان ارائه کرد.

در ادامه مجید ظاهری مدیر زندان سپیدار اهواز در سخنانی با تشریح اهم اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان، تامین‌، حفظ و ارتقای آن را از اهداف ویژه برشمرد.

مدیر زندان سپیدار اهواز در ادامه گفت : زندانی به دلیل محرومیت از اجتماع به طبع از استفاده آزادانه از امکانات مورد نیاز موجود در خارج از زندان بی بهره است و ما بر حسب رسالت ذاتی مبنی بر نگهداری مطلوب از محکومین می بایست شرایط دسترسی مناسب را برای آنان در درون زندان فراهم آوریم ، یکی از مباحث کلیدی و حیاتی، مقوله بهداشت و درمان است که در مجموعه زندان سپیدار با رویکرد علمی و عملی به آن توجه جدی شده است.

 

جلسه کمیته بهداشت زندان سپیدار با حضور معاونت سلامت زندانهای خوزستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*