معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای خوزستان : متنبه سازی و اصلاح و تربیت مجرمین از مهمترین اهداف کار زندانبانی است.

آئین تودیع و معارفه مسئولین پیشین و جدید اداره فرهنگی زندان مرکزی اهواز با حضور ایگدر معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندانهای خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، معاونت سلامت اصلاح و تربیت زندانهای خوزستان در این آئین گفت: محور و هدف اصلی تمامی کارها و برنامه ریزی های ما در سیستم زندانبانی اسلامی، تلاش همه جانبه در راستای اصلاح و تربیت مجرمین است و در این بین نقش و جایگاه حوزه فرهنگی اهمیت می یابد.

ایشان در ادامه حضور فرد مجرم در زندان را فرصتی مناسب برای تنبه از جرم و بازگشت از مسیر اعمال مجرمانه و قرار گرفتن در زندگی سعادتمندانه اجتماعی دانست و از کارکنان حوزه فرهنگی تربیتی خواست تا با تدبیر ، ضمن اجرای برنامه های متنوع و آموزشی ، زندانیان را در فراگیری مهارت های اساسی زندگی ، نحوه آداب و معاشرت ، آشنائی با زندگی جمعی و ارتقاء معرفت دینی یاری نمایند.

ایگدر اخلاق مداری را از ویژگی های بارز کارکنان حوزه فرهنگی دانست و از آنان خواست تا با یکدلی ، اتحاد ، صداقت ، برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه با بستر سازی مناسب ، مدیریت صحیح منابع و استفاده از تمامی ظرفیت ها در پیشبرد اهداف سازمانی تلاش مستمر نمایند تا بازخورد اقدامات این حوزه در بهبود شرایط کلی مجموعه قابل مشاهده و ملموس باشد.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز نیز با بیان اینکه اگر در هر عرصه با برنامه ریزی حرکت نمائیم بدون شک پیشرفت و تعالی بدست می آید خاطرنشان ساخت : در این زندان زیر ساخت های مناسبی برای انجام فعالیت در تمامی زمینه های فرهنگی وجود دارد و انتظار است برنامه های فرهنگی ، آموزشی و تربیتی در تمامی اندرزگاه ها بصورت کیفی اجرا گردد که در صورت تحقق این امر کاهش انواع آسیب ها را شاهد خواهیم بود.

ایشان همچنین افزود: حوزه فرهنگی باید با اجرای موثر و سازنده برنامه های کاربردی زمینه تغییر رفتار زندانیان را فراهم آورد و آنان را مهیا بازگشت به کانون گرم خانواده نماید.

سبحانی سرپرست اداره فرهنگی تربیتی زندانهای خوزستان نیز در سخنانی هماهنگی مسئول فرهنگی زندان را با سایر واحدها در پیشبرد اهداف ترسیمی الزامی دانست و از آنان خواست تا با اجرای برنامه های مذهبی زمینه تقویت باورهای دینی و اعتقادی را در زندانیان ارتقاء بخشند.

در پایان این مراسم سیدحسن موسوی به عنوان مسئول جدید اداره فرهنگی تربیتی زندان مرکزی اهواز منصوب گردید و از زحمات ابراهیم زبیدی در طول تصدی این مسئولیت قدردانی بعمل آمد.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*