مراسم های بزرگداشت هفتیمن روز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در زندانهای خوزستان

در پی شهادت مظلومانه سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس و دیگر شهدای مقاومت، به دست شیطان بزرگ امریکاری جنایتکار در حادثه تروریستی فرودگاه بغداد ، مراسم سومین  و هفتمین روز شهادت این عزیزان در ستاد اداره کل زندانهای خوزستان و زندانهای تابعه شهرستانهای استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، این مراسم با حضور مسئولین ، کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان در نمازخانه ها، مجموعه های فرهنگی و اندرزگاه های زندانها انجام پذیرفته است.

روابط عمومی زندان دزفول خبر از برپائی آئین یادبود سردار دلها در این ندامتگاه داد.در این مراسم که  با حضور پرسنل کارد و وظیفه ، جمعی از  قضات دادگستری و  حجت السلام فیض السلام امام جمعه شهر امام ،سردار سرافراز جانباز ۸ سال دفاع مقدس و همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی-سردار ماندنی و در جمع زندانیان همرا بود،  مدیر زندان دزفول  گفت : بار دیگر چهره واقعی خبث و منحوس و تروریست دولتی امریکایی جنایتکار و اسرائیل غاصب کودک کش برهمگان نمایان شده است.

در این برنامه ها که با قرائت زیارت عاشورا همراه بود ، سخرانان به ترسیم ابعاد شخصیتی شهید والا مقام سردار حاج قاسم سلیمانی در مقام سرباز راستین دین قرآن و ولایت  که با تمام وجود در اختیار نظام  و مردم  بود پرداختند .

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شوشتر؛ مراسم گرامیداشت شهید سپهبد اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه ایشان به ویژه مجاهد بزرگ اسلام ابومهدی المهندس باحضور پرسنل شیفت و اداری در زندان شوشتر برگزار شد.در  این مراسم ضمن هدیه تلاوت آیاتی از قرآن مجید به روح بزرگ آن شهید ؛ رئیس زندان گفت: سردار شهید سلیمانی همچون علمدار کربلا بود در لشکر میهن اسلامی، وی شمشیر ذوالفقار ولایت، حامی مستضعفان و مدافع حرم و حریم اهیل بین و آحاد مردم و مسلمانان مظلوم منطقه بود. علی جمشیدی افزود: سردار سلیمانی شخصیت ویژه ای داشتند که مورد احترام دوست و دشمن بود. ایشان گرچه دارای عالی‌ترین رتبه مسؤولیت نظامی بود، اما بسیار متواضع ، فروتن و مردمی بود وی در خاتمه توصیه کرد که همگان می بایست ضمن الگو گرفتن  و بیعت با آرمانهای  این شهید والا مقام ؛ در سنگر اصلاح و تربیت و صیانت از امنیت مردم و کاهش آسیب های حبس بر فرد و خانواده نیز عملکردی مشابه آن سردار که خادم واقعی ملت بود داشته باشند.

لازم بذکر است که عزاداری ومداحی در رثای این شهید والامقام از دیگربرنامه های این مراسم بود در ادامه با ذکر و صلوات و فاتحه  به روح پرفتوح شهدا و امام شهدا علی الخصوص روح اطهر و پاک  سپهبد شهید  سلیمانی مراسم خاتمه یافت.

 

آئیین برگزار شده در زندان دزفول

آئیین برگزار شده در زندان شوشتر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*