مدیر زندان مرکزی اهواز اقدامات زندان در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور ، مسئولین زندان مرکزی اهواز نیز با تشکیل ستاد مقابله و جلوگیری از ورود ویروس به زندان در راستای حفظ و ارتقاء سلامت زندانیان ، کارکنان و سربازان وظیفه اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه را با بهره گیری از تمام ظرفیت به کار گرفتند و نتایج مطلوبی نیز به دنبال داشت و هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این زندان مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، آزاده مدیر زندان با بیان مطلب فوق گفت : با توجه به حساسیت موضوع جلسه ای با حضور مسئولین بهداشت و درمان شهرستان باوی برگزار شد و ضمن تشریح شرایط کلی این بیماری ، راه های انتقال ، چگونگی پیشگیری ، تشخیص بیماری و فرآیند درمان بیماران احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه از اهتمام همه حوزه های زندان برای کنترل و حفظ شرایط پایدار بهداشتی مجموعه خبر داد و گفت : کارشناسان بهداشت و درمان زندان و شبکه بهداشت شهرستان باوی با حضور در جمع زندانیان و سربازان وظیفه به صورت روزانه آموزش های لازم را جهت مقابله با ویروس کرونا ارائه کرده و بر رعایت بهداشت فردی و گروهی تاکید می نمایند.

احمدرضا آزاده همچنین ضدعفونی روزانه تمامی اماکن زندان نظیر خوابگاه زندانیان ، آسایشگاه کارکنان و سربازان وظیفه ، آشپزخانه ، فروشگاه ها ، وسائل نقلیه اعزام زندانیان ، سایت اداری ، اندازه گیری درجه حرارت بدن و اکسیژن خون زندانیان ، سربازان ، کارکنان و مراجعین ، توزیع بروشور و نصب پوستر آموزشی ، توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک ، دستکش یک بار مصرف ، مایع شستشو و محلول ضدعفونی کننده ، بیماریابی و … از جمله اقدامات زندان مرکزی اهواز از ابتدای شیوع بیمار کرونا در کشور تا به امروز بوده و با تمام توان نیز ادامه پیدا می نماید.

مدیر زندان مرکزی اهواز از برگزاری جلسات متعدد ستاد مقابله با ویروس کرونا با حضور مسئولین زندان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان ، کمیته تخصصی مقابله با این ویروس با حضور معاون سلامت زندان و نشست توجیهی آموزشی با همیاران خوابگاه ها و ارائه آموزش های کاربردی به آنان خبر داد و گقت : نظارت بر مصوبات این جلسات نیز با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.

حضور جهادی روحانیون زندان مرکزی اهواز در میدان مبارزه با کرونا از دیگر محورهای سخنان آزاده بود ، شرکت در توزیع بسته های بهداشتی ، ضدعفونی نمودن اماکن زندان ، اندازه گیری درجه حرارت بدن زندانیان و مراجعین ، ارائه مشاوره و کمک به برگزاری کلاس آموزشی از اقدامات آنان بوده است.

مدیر زندان مرکزی اهواز در سخنانی اظهار داشت برای انجام اقدامات پیشگیرانه ، یک دستگاه تب سنج و وسایل و تجهیزات بهداشتی و ضدعفونی تهیه و در اختیار حوزه بهداشت و درمان زندان قرار گرفت و با کمک خیرین نیز یک دستگاه فشار سنج و یک دستگاه تب سنج نیز به زندان اهدا شد.

وی در ادامه از توصیه ها و رهنمودهای دلسوزانه و موثر مدیرکل زندان های استان در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا و دغدغه به حق ایشان درباره حفظ سلامت کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان تقدیر نمود .

تولید ماسک پارچه ای قابل شستشو در زندان مرکزی اهواز

با توجه به نیاز ضروری به اقلام بهداشتی مراقبتی نظیر ماسک ، با استفاده از ظرفیت زندانیان در کارگاه اشتغال زندان مرکزی اهواز ماسک پارچه ای قابل شستشو تولید و عرضه می گردد.

احمدرضا آزاده با بیان مطلب فوق ، خاطرنشان ساخت : فرآیند تولید بیش از ۵۰۰ عدد ماسک در روز در محیطی کاملاً بهداشتی و با نظارت کامل انجام می پذیرد.

ضدعفونی اماکن زندان توسط گروه جهادی بسیج

با هماهنگی های لازم در راستای پیشگیری از ویروس کرونا گروه جهادی بسیج استان خوزستان در چند نوبت با حضور در زندان مرکزی اهواز اقدام به ضدعفونی خوابگاه های زندانیان ، آسایشگاه های کارکنان و سربازان وظیفه ، آشپرخانه ، فروشگاه ها ، سایت اداری و …. نمود.

آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز از مساعدت ، همکاری و تلاش موثرگروه های جهادی بسیج جهت کمک به ضدعفونی نمودن اماکن زندان تقدیر کرد.

بازدید معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت از زندان مرکزی اهواز

ایگدر معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های خوزستان نیز در چندین نوبت در راس هیاتی متشکل از کارشناسان اداره بهداشت و درمان ستاد اداره کل با حضور در زندان مرکزی اهواز روند اقدامات پیشگیرانه و آموزشی را مورد رصد و بررسی قرار داد و ضمن حضور در جمع زندانیان و استماع درخواست های آنان ، بر رعایت اصول بهداشتی و نکات آموزشی و توجه جدی به بهداشت فردی تاکید کرد .

این مقام ارشد زندان های استان در این بازدید ها ضمن تقدیر از تلاش های شبانروزی مدیر ، مسئولین و کارکنان زندان از آنان خواست تا دستورالعمل های ستاد آگاه سازی ، کنترل و پیشگیری از ویروش کرونا را به صورت دقیق و کیفی اجرائی نمایند تا با توکل بر خدا و همت و اهتمام همه کارکنان از این آزمون سخت نیز سربلند خارج شویم.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*