مدیر زندان مرکزی اهواز، برنامه های این ندامتگاه در هفته گرامی قوه قضائیه را تشریح کرد

مدیر زندان مرکزی اهواز گفت: هفته قوه قضائیه فرصتی است که نظام زندانبانی میتواند در قالب آن بخشی از خدمات گسترده خود در ابعاد مختلف را اطلاع رسانی نماید و این اطلاع رسانی موجب آگاهی بخشی به جامعه و در نهایت تامین اعتماد عموم به خدمات این دستگاه انسان محور باشد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، محمد سعید سخاوت با اعلام مطلب فوق و در تشریح عملکرد ندامتگاه تحت مدیریت خود در هفته قوه قضائیه گفت: همزمان با اولین روز از هفته قوه قضائیه کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی اهواز با حضور در گلزار شهداء ضمن قرائت زیارت پرفیض عاشورا ، غبارروبی و عطرافشانی مزار پاک آن عزیزان با آرمان های والای انقلاب ، امام و رهبری تجدید عهد و پیمان کردند.

این مقام مسئول همچنین افزود: به مناسبت هفته قوه قضائیه و  در راستای کاهش هدفمند جمعیت کیفری ، جلسه شورای طبقه بندی زندان مرکزی اهواز با حضور اعضاء تشکیل شد ، در این جلسه پس از بررسی ۹۷ پرونده قضائی زندانیان با مرخصی ۱۵ نفر ، مرخصی پایان حبس منجر به آزادی ۳ نفر ، آزادی مشروط ۳ نفر ، اشتغال به کار خارج از زندان ۲ نفر و با تمدید مرخصی ۵۸ زندانی موافقت بعمل آمد.

وی همچنین از حضور، بازدید و رسیدگی قضائی جمعی از  معاونین رئیس کل دادگستری استان خوزستان در زندان خبر داد . خاطر نشان ساخت: در دیدار چهره به چهره مقامات قضائی با زندانیان  درخواست ها و مطالبات قضائی آنان استماع و مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

سخاوت در این ارتباط تصریح کرد : در این نشست قضائی که آقایان افتخاری و فرهادی راد  و جمعی زا قضات عالی رتبه استان حضور داشتند ، ۵۰ زندانی در فضائی صمیمی مشکلات قضائی خود را بدون محدودیت زمانی مطرح کردند و مسئولین قضائی استان نیز پس از استماع اظهارت زندانیان ضمن ارائه مشاوره قضائی و بررسی موضوعات مطرح شده ، جهت مرتفع شدن مشکلات  دستورات لازم را  صادر نمودند.

مدیر زندان مرکزی اهواز گفت: بازدید و جلسات رسیدگی قضائی به مشکلات حقوقی و قضائی زندانیان محدد به موارد ذکر شده نبود و در این هفته شاهد حضور و رسیدگی قضائی با حضور  موسوی رئیس دادگستری و نوروزی دادستان هویزه ، فعیلی رئیس دادگستری دشت آزادگان بودیم که دیدار با ۱۱ زندانی ، و رسیدگی به درخواستهای آنان منجر به موافقت با مرخصی ۶ نفر و رای باز ۲ نتیجه نشست و رسیدگی قضائی قضات هویزه  و  همجنین دیدار با  ۱۲ زندانی منجر به اعطای مرخصی ۵ زندانی نتیجه رسیدگی قضائی قضات دشت آزادگان بود.

وی در ادامه ارایه گزارش عملکرد ندامتگاه مرکزی اهواز در هفته قوه قضائیه، به برگزاری جشنواره ورزشی عدالت به همت دفتر تربیت بدنی زندان برای زندانیان اشاره کرد و افزود: ، این جشنواره ورزشی در رشته های فوتسال ، والیبال ، دارت ، تنیس روی میز و شطرنج برگزار شد و به تیم ها و نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهدا گردید.

سعید سخاوت در خاتمه گفت: همزمان با آخرین روز از هفته گرامیداشت قوه قضائیه و در سالروز شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست منافقین کوردل در ۷ تیرماه ۱۳۶۰ ، کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی در فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه اهواز شرکت نمودند.

جشنواره ورزشی زندانیان زندان مرکزی اهواز

حضور و رسیدگی قضائی

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*