مدیرکل زندانهای خوزستان:سربازی آغازین مرحله رسمی شناخت تکالیف فردی در جامعه اسلامی است

مدیرکل زندانهای خوزستان در دیدار با جمعی از پرسنل وظیفه زندانهای استان، بر ضرورت آراستگی، نظم و انضباط بعنوان شاخص های مهم سربازی تاکید کرد و در خصوص رعایت شان و منزلت پرسنل وظیفه نیز گفت: نقش سرباز در تامین نظم و امنیت جامعه و توسعه نظام اجتماعی بواسطه حراست از امنیت بسیار مهم است، لذا ما ضمن تکریم شان و تلاش این قشر خدوم همواره بر ضرورت رعایت حرمت آنان و احترام به سربازان بعنوان آینده سازان کشور تاکید داشته و داریم.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، رضا پوستچی افزود: روز سرباز فرصت مقتنمی است تا به واسطه آن امور اجرائی و مدیریتی این قشر خدوم و تاثیر گذار در عرصه تامین و تربیت در نظام زندانبانی مورد بازنگری قرار گرفته و نگاهی نوین به فرایند پذیرش، آموزش، صیانت پرسنلی و بهبهود خدمت آنان معطوف گردد .

رئیس شورای اداری زندانهای استان خاطر نشان ساخت: سرباز امروز جوانی است که متناسب با تمدن  و فرهنگ روز جامعه نگاهی نوین و متمایز به زندگی داشته،  و متناسب با امکانات و تجهیزات در اختیار ،توقعات خاصی از زندگی دارد و باید بتواند بسته به این امکانات و توقعات البته با رویکرد مفید و منطقی آن، توفیقات ارزنده ای را برای خود بعنوان فردی مفید در زندگی اجتماعی بدست آورد.%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b3%db%b0_%db%b1%db%b2%db%b4%db%b1%db%b4%db%b5

 این مقام ارشد زندانهای استان بر ضرورت توجه اکید سربازان و متولیان امور یگان های حفاظت بر توسعه نگاه و فضای دین محوری  اخلاق گرائی و مردانگی و پهلوانی در محیط خدمتی تاکید کرد و گفت: انتظار دارم سربازان ما در بخش های مختلف کار زندانبانی قداست و  منزلت خدمت در نظام ولائی اسلامی ایران را رعایت نموده و نگاه و رفتار و منش خود را به ترتیبی هدایت کنند که پس از دوران خدمت  هر وقت به دوران سربازی نگاه کردید، مرور آن برایتان یاد آور دورانی سرشار از عزت باشد.

وی خطاب به سربازان افزود: قداست خدمت و درک معنویت سربازی وابسته به وظیفه گرائی و شناختن حساسیت خدمت در محیط زندان است، لذا از هر رفتاری که در تعارض با عزت و کرامت انسانی و به منزلت زندانبانی آسیب وارد می آورد پرهیز کنید. بدین ترتیب که وظیفه سربازی و رویکردهای خاص آن در زندان را بشناسید و رویه ای را در پیش بگیرید که حافظ عزت و سرفرازی شما و عزت و منزلت سازمانی باشد، برای این منظور فرماندهان و متولیان امور اجرائی و آموزشی سربازان باید آموزش مستمر سربازان را در دستور کار قرار داده، شاخص ها و فرهنگ خوب خدمت را ترسیم و برای اجرا و نهادینه سازی آن اقدام کنند، یکی از راه های مهم این امر توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که ضامن توسعه منزلت انسانی است، این امر بصورت درست می تواند از بسیاری آسیب ها و بروز و تبعات آنها پیشگیری نماید.

مدیرکل زندانهای خوزستان، معنویت، خداشناسی، توجه به مبانی دینی و انسانی را هم یاد آور شد و گفت: دین محوری را همواره در خود تکرار و پرورش دهید و مطمئن باشید که انسان بدون معنویت و نگاه دینی پوچ و تهی از ارزش است، نظم و انضباط فردی و گروهی خود را با تأثی از دین مبین اسلام که بر اخلاق نظم و رعایت حقوق دیگران استوار است، تمرین و اعتلا دهید که محسنات معنوی و دینی همواره در فرد دارای آثار مثبت و پایدار است.

رضا پوستچی افزود: یکی دیگر از توصیه هائی که بشما داریم این است که توجه داشته باشید، زندان محل عبرت است، ضمن اینکه از این عبرت ها درس می گیرید باید هادی همه ی افراد فامیل، وابسته وآشنا باشید تا با آگاهی بخشی لازم برای پیشگیری از توسعه و تسری جرم در بین آنها نقش داشته باشید  تا نه خود و نه آنان به عبرت دیگران مبدل نشوید.

این مقام ارشد در زندانهای خوزستان در ادامه گفت: توصیه اکید داریم برای سربازان دارای سابقه خدمتی بالا که برای سربازان جدید الورود برادری دلسوز و راهنما به مسیر انسانیت و حسن خدمت باشند  و سربازان جدید الورود نیز تعاملی صحیح و اخلاقی با سربازان قدیم داشته باشند و تلاش شما این باشد که محیط خدمت همواره برای شما سرشار از انگیزه خدمت و نشاط محیطی و معنوی باشد.

وی در خاتمه نیز از مسئولین و کارکنان زندان و یگان حفاظت  خواست تا آموزش مستمر سربازان را در دستور کار قرار داده، ضمن آسیب شناسی فرایند ضمن خدمت، آنان را همواره برای زندگی سعادتمندانه پس از خدمت آماده نمایند.

گفتنی است در ادامه این نشست  فرمانده یگان حفاظت استان گزارشی از آئین های تکریم روز سرباز و منزلت پرسنل وظیفه در ابعاد مختلف آموزشی، خدمتی، پیشگیری از آسیب های فردی و خدمتی و بهبود روند برنامه های پستی ارایه کرد.

سرهنگ مجید احمد پور افزود: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی فرماندهی یگان حفاظت سازمان ، ستاد اجرای گرامی داشت روز سرباز با دستور مدیر کل زندانهای استان تشکیل و شورای مدیریت و برنامه ریزی اداره کل متولی اجرای آئیین های این روز شدند. بر این اساس به تمامی سربازان زندانهای استان ۳ روز مرخصی تشویقی، به ۷۸ سرباز به قید قرعه کارت هدیه اعتباری اهداء شد، ۱۷ سرباز بعنوان سرباز ساعی و دارای شایسته خدمت از لوح تقدیر و کارت هدیه نقدی برخوردار شدند، ۸۵ سرباز متاهل نیز از سبد کالای مصرفی برخوردار شده اند .

این مقام انتظامی اداره کل زندانهای خوزستان همچنین خبر از اعطای مبلغ ۳۵میلیون ریال وجه نقد از سوی شهرداری منطقه باهنر اهواز به ۳۵ نفر از سربازان متاهل مرکز استان و زندانهای اهواز خبر داد ضمن اینکه از سوی دادستانی نظامی سازمان قضائی نیروهای مسلح خوزستان نیز سرباز قاری قرآن مبلغ دویست هزار تومان تشویق شده است.

فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان همچنین از فعال سازی سامانه پیامکی شماره: ۳۰۰۰۷۶۵۲۰۳ برای ارتباط مستقیم و به لحظه سربازان وظیفه زندانهای استان  با مدیر کل زندانها و این فرماندهی در روز سرباز در زندانهای استان خبر داد و افزود: برپائی مسابقات ورزشی سربازان وظیفه استان در رشته فوتبال و دو میدانی در اهواز، برگذاری ۱۲ مورد اردوی تفریحی و گردشگری و زیارتی در بخشهای مختلف استان، دیدار ویژه این فرماندهی با پرسنل وظیفه حسب تقاضا و برگذاری نشست ویژه توجیهی فرماندهان واحدهای یگانهای حفاظت و قرارگاه های زندانهای تابعه در ارتباط با راهکارهای تعامل با پرسنل وظیفه خبر داد.

سرهنگ احمد پور در خاتمه افزود: حسب دستور مدیر کل زندانهای خوزستان، آئین گرامی داشت روز سرباز در زندانهای استان بمدت ۳ روز با دیدار مدیر کل زندانهای استان با پرسنل وظیفه آغاز، با حضور اعضای شورای مدیران و برنامه ریزی اداره کل در زندانهای تابعه شهرستانها(دزفول-مسجدسلیمان-آبادان-شوشتر-بهبهان-رامهرمز-ماهشهر) ادامه و با مراسم  ۲ روزه گرامی داشت روز سرباز در مرکز استان ویزه پرسنل وظیفه زندانهای اهواز تداوم خواهد داشت.

همچنین جمعی از سربازان وظیفه نیز به ارایه نقطه نظرات و پیشنهاداتی برای بهبود محیطز خدمت و روند خدمتی سربازان و محیط خدمتی پرداختند که مدیر کل زندانها نیز ضمن پاسخ به نظرات ارایه شده، دستوراتی را برای پیگیر سریع موارد پیشنهاد شده به مسئولین ذیربط صادر کرد.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b3%db%b0_%db%b1%db%b1%db%b3%db%b7%db%b3%db%b5

آئین روز سرباز در ستاد اداره کل زندانها

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b3%db%b0_%db%b1%db%b2%db%b5%db%b2%db%b4%db%b4

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*