مدیرکل زندانهای خوزستان :کنترل و کاهش جمعیت کیفری از اولویتهای مهم نظام قضائیست

همزمان با دوم فروردین و دومین سال نو مدیر کل زندانهای استان خوزستان جلسه ویژه شورای اداری اداره کل زندانهای استان خوزستان با حضور معاونین و جمعی از مسئولین ستاد اداره کل و ارتباط ویدئو کنفرانس با مدیران و روسای زندانهای تابعه استان به ریاست علیرضا بابایی مدیر کل زندانهای استان برگزار شد.بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، در این جلسه بابائی ضمن تبریک حلول سال نو و عید نوروز و تبریک عید سعید مبعث حضرت پیامبر اعظم ،بر ضرورت اتخاذ تمهیدات ارتقای نظم و امنیت در زندان ها و مراکز تامین تربیتی بویژه در ایام تعطیل نوروزی همچنین تقویت اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری های حاد تنفسی تاکید کرد و گفت:در ایام نوروز باید اقدامات غنی سازی اوقات فراغت زندانیان در زندانها افزایش یافته و به توسعه نشاط و شادابی و امید بخش نمودن فضای زندان ها برای زندانیان به منظور تحمل کیفر حبس و تاثیرپذیری از آموزه های اصلاحی و تربیتی توجه مضاعف معمول شود.

مدیر کل زندانهای استان  وجود ارتباط انسانی ، اخلاقی لازم، عاطفی و اسلامی بین مسئولین ، کارکنان زندان و زندانیان را زا جمله عوامل تاثیر گذار  در محیط زندان برای تقویت بعد آموزشی ،اصلاحی و تربیتی آن توصیف کرد و بر ضرورت تقویت آن تاکید نمود.

وی همچنین به رافت نظام اسلامی به زندانیان واجد شرایط در اعطای مرخصی ویژه رحبیه و عفو مبعث و … اشاره نمود و گفت: مجموعه زندانها با جدیت در تلاش است تا جمعیت حداکثری زندانیان واجد شرایط از این رافت قضائی استفاده نمایند و بتوانند بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشند.

رئیس شورای اداری زندانهای خوزستان بر ضرورت تعامل و رسیدگی مؤثر مدیران و رؤسای زندانها با زندانیان تاکید کرد و گفت : دسترسی زندانی به رئیس زندان و رسیدگی به درخواستهای وی از بدیهی ترین حقوق زندانی است که باید در راس سیاستهای مدیریت زندان ها باشد.

علی رضا بابائی  در ادامه اطلاع رسانی از تسهیلات و اقدامات حمایتی و قضائی به زندانیان را موجب ارتقاء  امید به آینده آنان برشمرد و گفت: این امر فرد را بیش از پیش آماده  تبعیت از هنجارها و مقررات می نماید و تاثیر پذیری وی از آموزه های اصلاحی و تربیتی  افزایش می یابد.

مدیرکل زندانهای خوزستان در ادامه رویکرد نظام قضائی کشور و سیاستهای تحول گرای ترسیمی ریاست معزز قوه قضائیه را مترقی و عامل افتخار کشور توصیف کرد و گفت: مسئولین زندان و زندانبان باید بر اساس علم و قانون،  اشراف و اطلاع از سیاستهای روز قوه قضائیه، با زبان علم و قدرت صحبت کنند و از سیاستهای جناحی و قضائی دفاع کنند؛ بدانیم که فلسفه کاهش جمعیت کیفری زندانها اولا یک استراتژی (نه برنامه کوتاه مدت) پایدار نظام است ،این یک سیاست درست قضائی نظام است که در چشم انداز و برنامه های توسعه قضائی و برنامه ششم کشور بعنوان یکی از احکام دائمی توسعه آورده شده است . لذا باید در اجرای صحیح دستورات ریاست محترم قوه قضائیه در محور کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری با بسیج همه امکانات و بسترها و اراده و باور جمعی و فرهنگسازی لازم تلاش کرد.

وی در خاتمه بر ارتقای آمادگی تمامی کارکنان زندانها برای توسعه نظم و انضباط و بهبود مدیریت زندان و پیشگیری از آسیبها و تهدیدات تاکید کرد و خواستار آموزش مستمر و همگانی  کارکنان در تمامی سطوح شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*