مدیرکل زندانهای خوزستان: توسعه نظم و هنجار پذیری، مبنای اصلاح و تربیت مجرمان است

مسائل رفتاری و وقایع درون زندان باید بدرستی آسیب شناسی و علت یابی شده و برای پیشگیری  چالشها بصورت کارشناسی به اصلاح و باز طراحی فرایندها پرداخته شود.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان؛ رضا پوستچی در نشست کمیته ارتقاء نظم و امنیت در زندان سپیدار اهواز با بیان مطلب فوق افزود: باید با شایستگی ، اشراف و برنامه ریزی لازم از ظرفیت زندانیان برای ارتقاء نظم و فرهنگ عمومی زندان استفاده کرد و تلاش کرد که زندانیان نهایت همکاری را در توسعه اخلاق تربیتی و نظم و انضباط در امور معمول نمایند.

مدیرکل زندانهای خوزستان خاطر نشان ساخت: جامعه شناسی زندان یک تعریف خاص دارد، آسیب های رفتاری و هنجار و ناهنجارهای آن هم نیازمند اشراف و مدیریت متخص بخود است و مسئولین زندان به ویژه افراد در تعامل با زندانی باید با آموزش ، نظارت در توانمند سازی مستمر زندانیان تلاش کنند.

این مقام ارشد در زندانهای خوزستان در ادامه بینش مناسب برای شناسایی مشکلات را بیان واقعی آن در جای مناسب خود ، گام اول حرکت در مسیر اصلاح، بهبود کار، بهره وری و آسیب زدایی معرفی کرد و گفت: علاوه بر رعایت تمام اینها باید نظم در همه ی ابعاد کاری زندان منجمله فرهنگ زندانبانی- تعامل زندانیان ، برخورداری آنها از خدمات و … باید نظم مستمر در جریان باشد و بدانیم که نظم منجر به کنترل رفتار و پیشگیری بالایی از تهدیدات و آسیبها میگردد.

این مقام ارشد زندانهای خوزستان در ادامه به استفاده هوشمندانه از تجهیزات و منابع نظم افزا و انتظام محور در مجموعه ها اشاره کرد و افزود: مراکز مرفوک عوامل ناظر باید هوشمندانه فعالیت کنند تا فضا و مجال برای هنجار شکنی و تهدید نظم و انضباط فراهم نشود

وی در خاتمه از فرهنگسازی ، تعامل ، هم افزایی و استفاده کارشناسی از نظرات سازنده صاحبنظران برای افزایش راندمان بهره وری در تمامی ابعاد بعنوان یک ضرورت و پیش نیاز یاد کرد و افزود: در زندان‌ لازم است برای هر فعالیت و برنامه ای تهدید شناسی شود و نظریات کارشناسی گفته شده در راستای رفع مشکلات مورد استفاده قرار گیرد.
گفتنی است در ادامه این نشست اعضا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند که مدیرکل زندانهای استان نیز راهکارهای لازم را در سه محور توسعه انگیزه خدمت ، توسعه تجهیزات و اصلاح ساختار عملیاتی ارائه کرد.

رضا پوستچی – مدیرکل زندانهای خوزستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*