مدیرکل زندانهای خوزستان :۴۰ جشن گلریزان و کمک ۷ میلیاردی خیرین به ستاد دیه استان

مدیر کل زندانهای خوزستان گفت: استان خوزستان با برگذاری بیش از ۴۰ جشن گلریزان در ماه مبارک سال جاری ،  ۷۰ میلیارد ریال کمک های مالی توسط خیرین و مردم نیک اندیش استان  جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد دریافت گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، رضا پوستچی با بیان مطلب فوق افزود: این عملکرد چه در بحث تعداد آئین های جشن گلریزان و چه در بحث میزان کمکهای دریافتی  طبق اعلام خبری مدیر عامل محترم ستاد دیه کشور، حکایت از پیشتازی خوزستان دارد و نوید بخش توسعه نگاه عطوفت و انسانیت و اخلاق در خوزستان سرفراز است.

رئیس هیات مدیره ستاد دیه خوزستان خاطر نشان ساعت : در حال حاضر  ۲۹۶ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی بالغ ۲۰ میلیارد تومان در زندانهای استان در حال تحمل حبس هستند که امید است با وصول تعهدات خیرین و همچنین تداوم کمک ها بتوانیم موجبات آزادی  این زندانیان را فراهم کنیم.

مدیر کل زندانهای خوزستان همچنین گفت : در ۱۵ ماهه گذشته ۴۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد ( غیر کلاهبرداری )  که به دلیل ناتوانی در  پرداخت بدهی وارد زندان شده بودند پس انجام تحقیقات ، اخذ تخفیف در بخشی از دیون  از شکات ، توسط ستاد دیه آزاد و به آغوش خانواده و جامعه بازگشتند.

رضا پوستچی درپایان ضمن تشکر از برنامه ریزی هاشم نیا مدیرعامل ستاد دیه استان و همکاران ایشان، استانداری، دادگستری کل و خیرین و نیک اندیشان جهت برگزاری جشن های گلریزان و اقدام خیر خواهانه آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد در سطح استان، گفت : خیرین می توانند با پرداخت کمک های خود به شماره حساب ۱۰۶۲۳۰۶۵۴۰۰۶ ستاد دیه خوزستان نسبت به این قشر از زندانیان نیازمند زندانها را یاری کنند.

وی در خاتمه گفت: زندانی غیر عمد به افرادی گفته میشود که جرم در اثر حادثه  غیر قابل پیش بینی یا فعالیتهای مالی و اقتصادی غیر کلاهبرداری برای وی حادث شده و قطعا حضور وی در جامعه در احقاق حقوق زیان دیده و رفع آسیب و تهدیدات ناشی از نبود سرپرست خانواده تاثیر گذار است و این کمک و آزادی در اصل کمک به ارتقاء اخلاقیات، سلامت رفتاری جامعه و کاهش جامعه جرم و جمعیت کیفری خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*