مدیرکل زندانهای خوزستان از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج خبر داد

مدیر کل زندانهای خوزستان در تشریح عملکرد مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج گفت : تا پایان بهمن ماه سال جاری ۳۴۵ نفر از زندانیان آزاد شده در ۱۱۷ کلاس تحت پوشش مهارت های اساسی زندگی ، و آموزش های پیشگیری از اعتیاد  و توانمندی شغلی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ رضا پوستچی آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، بیکاری، فقر و … را ، ازمهمترین عوامل ارتکاب جرم در بین زندانیان دانست و افزود : زندانی از بدو ورود به سیستم زندانبانی و اصلاح و تربیت تحت پوشش برنامه های حمایتی و آموزشی و توانمندسازی قرار خواهد گرفت تا بتواند پس از آزادی در مسیر زندگی سالم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج زندانیان ، نقش مهمی در عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندانها را داراست، گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۱۰۶۰۰ مورد خدمت مشاوره ای ، روان شناسی و مددکاری برای زندانیان آزاد شده ارائه شده است.

مدیرکل زندانهای خوزستان با بیان اینکه با برنامه ریزی انجام شده ۱۰۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته جذب و برای اشتغال مددجویان مورد استفاده قرار گرفت ؛ افزود : پس از بررسی تقاضای مددجویان آزاد شده تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج جهت دریافت وام خود اشتغالی ۱۰۵ نفر از زندانیان به بانک های عامل معرفی شدند که ۷۶ نفر از آنان موفق به دریافت مبلغی بالغ بر۱۳ میلیارد ریال تسهیلات از بانک های عامل شدند .

رضا پوستچی گفت : در راستای اجرای تفاهمنامه های منعقده ۷۵ نفر از زندانیان در سال جاری به کمیته امداد امام خمینی (ره ) معرفی شدند که مبلغ ۹ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال وام خود اشتغالی به آنان اعطا شد و تعداد ۸۵۲ نفر نیز  به منظور توانمند سازی، اخذ خدمات اشتغال، ارائه خدمات فرهنگی و تربیتی و حمایتی به به این نهاد معرفی شدند که مبلغ یک میلیارد و ۵۲۳ میلیون ریال به زندانیان آزاد شده کمک مالی و تجهیزاتی شد.

مدیرکل زندانهای خوزستان در پایان از عبدالهی رئیس و کارکنان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج به واسطه تلاش و جدیت در رفع مشکلات زندانیان آزاد شده تقدیر کرد.

Print Friendly, PDF & Email

2 دیدگاه ها

 1. سلام علیکم
  بنده ۳ماه بازداشت موقت بودم والان باسند آزاد شدم بیکارم مدرک فنی حرفه ای تعمییرات موبایل دارم میخواستم بدون وام به من تعلق میگیره
  باتشکر.

  • با سلام
   وام اشتغال به زندانیان آزاد شده ای تعلق خواهد گرفت که پرونده آنان در زندان مختومه شده باشد.
   با توجه به اینکه شما در حال حاضر با قید وثیقه آزاد می باشید ؛ لذا شرایط دریافت وام به شما تعلق نمی گیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*