مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها : زندانهای خوزستان در آموزش وپیشگیری از بروز بیمارها در سطح کشور بی نظیر است

دکتر تشکریان مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها طی سفر دو روزه ای به استان خوزستان ضمن دیدار با مدیرکل زندانها از ندامتگاههای مرکز استان و شهرستانهای تابعه بازدید و در جریان امورات بهداشتی و و درمانی زندانیان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ در نشست مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها که در سالن جلسات اداره با حضور بابائی مدیرکل زندانهای خوزستان ، معاون سلامت، رئیس اداره بهداشت و درمان ، ومدیران و مسئولین بهداشت درمان زندانهای اهواز و شهرستانها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، دکتر تشکریان گفت : اطلاعات و آگاهی زندانیان استان در موضوع پیشگیری از بیمارهای پرخطر  در زندانهای بازدید شده بسیار بالا بوده و می توان گفت در سطح کشور این سطح از اطلاعات در زندانها بی نظیر است که نشان دهنده تلاش کارکنان و مسئولین زندانهای خوزستان است.

وی با بیان اینکه تعامل خوبی بین زندانها و مرکز بهداشتی و درمانی در سطح استان برقرار است ، افزود : افرادی که به زندانها مراجعه می کنند غالباً در معرض خطر ، پر خطر و بعضاً سخت در دسترس هستند، که این فرصت مناسبی هم برای دانشگاه علوم پزشکی و هم برای زندانیان است تا بتوانند ضمن جلوگیری از شیوع بیماری راهکارهای مناسب را برای کنترل آن بکارگیرند.

مدیرکل بهداشت و درمان سازمان زندانها هدف از راه اندازی بند سلامت در زندانها را جلو گیری از شیوع بیماری به سایر اندرزگاهها دانست و تصریح کرد: در اندرزگاه سلامت ثبت دقیق علائم ، ثبت کارهایی که برای زندانیان جدید الورود صورت می پذیرد؛ بسیار مهم است  و پرونده درمان زندانیان از ویزیت، اقدامات کلنیکی تا پاراکلنیکی  ثبت گردد، تا الگوریتم درمانی رعایت شود.

دکتر تشکریان با اشاره به خدمات ارائه شده در بهداشت و درمان زندانهای خوزستان افزود : در این استان اقدامات بزرگی صورت پذیرفته که می توان به واکسناسیون هیاتیت همه افراد بین۲۵ سال تا ۴۵ سال اشاره نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات ترک اعتیاد زندانیان و حضورانجمن  NA  گفت : کیفیت درمان اعتیاد مهم است و به دنبال این هستیم ضمن تقویت سبد درمان؛  از درمان های پرهیز مدار به جای متادون درمانی استفاده کنیم تا زندانی پس از آزادی بتواند این فرایند را ادامه دهد.

بابائی مدیرکل زندانهای خوزستان نیز در این جلسه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و گرامیداشت روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی ؛ گفت: وجود بیمارستان های خصوصی و همچنین شرکت های ابرصنعتی در استان حضور پزشکان را در زندان با کم رغبتی مواجه ساخته که نیاز است ضمن ایجاد ظرفیت جدید و بستر سازی های لازم از حضور هوشمندانه بخش خصوصی و خیرین و همچنین از منابع داخلی برای برون رفت از موضوع استفاده کرد.

در پایان این نشست مدیرکل بهداشت و درمان سازمان و مدیرکل زندانهای خوزستان به سئولات و درخواست های مطرح شده در جلسه پاسخ داده اند.

گفتی است دکتر تشکریان و هیأت همراه از زندانهای مرکزی، سپیدار، مسجدسلیمان ، دزفول و شوشتر بازدید کردند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*