قاضی ناظر بر زندانهای اهواز :امتیازات قضایی به زندانیان نادم و جرایم غیر خشن تعلق میگیرد

جلسات شورای طبقه بندی زندان مرکزی اهواز با نگاهی دقیق به وضعیت محکومین و بررسی و اولویت بندی درخواست های قضائی زندانیان ، بصورت ویژه با حضور حسینی قاضی ناظر بر زندانهای اهواز و کلیه اعضاء بصورت منظم و مستمر برگزار میگردد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، حسینی قاضی ناظر بر زندانهای اهواز در این خصوص گفت : برگزاری جلسات شورای طبقه بندی زندان اقدامی قانونمند در راستای اعطای امتیازات به زندانیان واجد شرایط است و این شورا اعطای امتیازات آئین نامه ای را بشکل هدفمند و کنترل شده به زندانیان ارائه می نماید.

این مقام قضائی در ادامه افزود : نظام عالی قضائی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها، تحکیم بنیان خانواده ، کاهش آسیب های ناشی از حبس بر خانواده های محکومین و بازسازی روحیه زندانیان ، همواره  با رافت اسلامی و نگاه انسانی با راهکارهای قانونی زمینه اعطاء امتیازات مختلف به زندانیان دارای شرایط را فراهم آورده و قطعا اثرات مثبت این اقدامات مهم غیر قابل انکار است و در روند کاهش ناهنجاریهای اجتماعی نیز تأثیر گذار میباشد.

قاضی ناظر بر زندانهای اهواز با بیان اینکه این امتیازات به زندانیان فاقد جرائم خاص و خشن اختصاص می یابد ، خاطرنشان ساخت : بررسی دقیق سوابق کیفری و  پرونده های قضائی زندانیان ، حضور فعالانه در برنامه های فرهنگی ، آموزشی و مذهبی ، عدم ارتکاب تخلف درون زندان و نوع جرم آنان از شروط اعطاء امتیازات پیش بینی شده در قانون است و زندانیانی از آن بهره مند می شوند که علاوه بر احراز ملاک های اعلام شده ، حضورشان برای جامعه مضر نباشد.

حسینی در ادامه افزود : از آنجائیکه تصمیمات شورای طبقه بندی در جامعه تاثیرگذار است سعی شده در خصوص زندانیان جرائم سرقت و مواد مخدر با دقت نظر بیشتری تصمیم گیری شود.

وی همچنین خاطرنشان ساخت : به منظور ابلاغ سیاست ها و برنامه های دستگاه قضاء درباره زندانیان و برطرف نمودن مشکلات آنان ، از نزدیک دیدارهایی با محکومین صورت میگیرد و مشکلات و درخواست های آنان بررسی میشود .

این مقام قضائی از برگزاری جلسات با کارشناسان امور فرهنگی تربیتی به منظور عملی نمودن اقدامات اصلاحی و بازپرورانه جهت بهره مندی محکومین و تشویق زندانیان فعال و استفاده از امتیازات و مزایای قانونی توسط آنان خبر داد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*