قاضی جدید ناظر زندان مرکزی اهواز معرفی شد.

مراسم معرفی قاضی جدید ناظر بر زندان با حضور مدیر و کلیه مسئولین واحدهای اداری زندان مرکزی اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، در این جلسه سخاوت مدیر زندان ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های نوروزی قاضی سابق ناظر زندان ، انتصاب لطفی را به این عنوان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که با تعامل ، هماهنگی و همکاری به مطالبات قضائی زندانیان و تقاضاهای آنان رسیدگی نموده و سعی گردد ضمن جلوگیری از هرگونه وقفه در خدمت رسانی به این قشر آسیب دیده ، مشکلات پرونده ای آنان را نیز به حداقل برسانیم.

وی در ادامه گفت : هرچه جمعیت کیفری زندان کاهش پیدا کند، شاهد اجرای بهتر برنامه های اصلاحی ، تربیتی و آموزشی می باشیم و طبیعتاً به همان نسبت نیز فضای نگهداری زندانیان  مطلوب تر خواهد بود.

محمدسعید سخاوت تعامل مسئولین زندان با مقامات قضائی استان را بسیار مطلوب ارزیابی نمود و از معاونت دادستان در امور زندانها در خصوص اتخاذ تمهیدات لازم جهت معرفی قاضی ناظر مستقر در زندان قدردانی کرد.

لطفی قاضی ناظر زندان مرکزی اهواز نیز در سخنانی حفظ کرامت زندانیان را لازم دانست و خاطرنشان ساخت : با هماهنگی مدیر و کارکنان حوزه قضائی زندان میتوانیم با تمام قوا در راستای بررسی ، پیگیری و حل تقاضاهای زندانیان اقدامات مناسبی انجام دهیم و با برنامه ریزی صورت گرفته با حضور در خوابگاه ها از نزدیک با زندانیان نیز دیدارو مشکلات قضایی و پرونده ای آنان را برطرف نماییم.

وی با بیان اینکه اجرای هدفمند برنامه های فرهنگی ، قرآنی و دینی و توسعه و ترویج آن در ایجاد خودباوری و اصلاح و تربیت زندانیان موثر است ، تصریح کرد : در کنار بررسی دقیق سوابق کیفری و پرونده های قضائی محکومین ، مشارکت و حضور پررنگ زندانیان در برنامه های آموزشی ، تربیتی و مذهبی و نیز رفتارهای مناسب آنان در درون خوابگاه ها قطعاً در اعطاء امتیازات پیش بینی شده در قانون و تصمیم گیری های قضائی موثر خواهد بود.

گفتنی است براساس تصمیمات اخذ شده مقرر گردید یک روز در هفته قاضی ناظر بر زندان با همراهی مدیر مجموعه در محل سالن انتظار با خانواده زندانیان و مراجعین دیدار و گفتگو نمایند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*