قاضی باوی رئیس مجتمع قضائی باهنر اهواز: زندانیان از فرصتهای فراهم آمده در زندان، جهت اصلاح خود استفاده کنند.

معاون قضایی رئیس کل و سرپرست دادگاههای باهنر اهواز در بازدیدی ۲ ساعته از زندان سپیدار با زندانیان حوزه قضائی مربوطه دیدار و به مشکلات پرونده ای آنها رسیدگی نمود.به گزارش روابط عمومی زندان سپیدار ،  قاضی باوی پس از بازدید بخشها و مراکز مختلف زندان که با همراهی عباسی سرپرست زندان سپیدار ترتیب یافت ، در محل دفتر قضائی ندامتگاه، با تعدادی از زندانیان حوزه قضائی مربوطهدیدار نموده و پس از استماع مشکلات قضائی آنان، دستوراتی را در این رابطه صادر نمود .

معاون قضائی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در حاشیه این دیدار و رسیدگی قضائی ، به فعلیت رساندن اهداف اصلاحی و تربیتی زندانیان را ارزنده ترین نکات قابل توجه در زندان سپیدار برشمرد و فضای کنونی زندان را برای دادن فرصت بازیابی شخصیت و بازگشت و آشتی مجدد با جامعه برای زندانی مناسب دانست .

وی افزود: زندانیان باید این فرصت را غنیمت شمرده و از لحظه لحظه حضور خود و تحت فرایندهای  آموزشی برای اصلاح رفتار مجرمانه و ندامت از جرم بهره گیری نمایند.
گفتنی است محمود عباسی اصل سرپرست زندان سپیدار نیز از حضور معاون قضایی و رئیس حوزه قضایی باهنر تشکر نمود و گفت :با توجه به اینکه زندان سپیدار بازداشتگاه مرکزی استان است و زندانیان تحت قرار در آن نگهداری می شوند ، حضور بیشتر مقامات قضایی استان به منظور رسیدگی سریعتر به مشکلات قضایی زندانیان میتواند اهداف کلان نظام قضائی را در عرصه کنترل و کاهش جمعیت کیفری و حقوق شوهروندی ، بخوبی عملیاتی سازد.

گفتنی است در این بازدید و رسیدگی قضائی مجموعا بیش از ۳۵ پرونده بررسی شد و که در نتیجه آن دو زندانی از زندان آزاد و به کانون جامعه بازگشتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*