فیلم مستند نت های آزادی در زندانهای خوزستان ساخته شد

در زندان انسان های بسیاری هستند که هر کدام به دلایلی به زندان افتاده اند، علت حبس برای همه یکیست؛ ارتکاب جرم و هنجارشکنی چیزی که نظام قضایی را ناگزیر ساخته تا در راستای صیانت از آسایش آحاد مردم در مواجه جامعه جرم، برابر قانون ، مجازات‌ها را ختم به زندان نماید.

بگزارش روابط عمومی زندانهای خوزستان، گاه در میان انبوه زندانیان، افرادی هستند که اگر استعدادهای فردی و توانمندی‌های آنها شناسایی شود؛ می‌تواند عاملی باشد برای خود باز داری از ارتکاب مجدد به جرم آنان پس از آزادی و علاوه بر این وضعیت تحمل حبس آنان در زندان نیز متحول گردد.
این استعدادها می تواند در زمینه های هنری، مهارت های فنی ، کسب و کار مثبت یا انگیزه های قوی در اصلاح رفتار مجرمانه افراد باشد.
مستند﴿نت های آزادی﴾ به سر گذشت مددجو علی-پ می پردازد.زندانی ای که به جرم سرقت وارد زندان شد و با کشف استعداد وی توسط واحد هنری ندامتگاه مرکزی اهواز، با عرصه موسیقی و ظرفیت‌های تربیتی آن آشنا شد. در دوران حبس توسط حوزه هنری اداره فرهنگی تربیتی ندامتگاه مرکزی تحت پوشش و آموزش قرار گرفت و توانست اجراهای مختلفی را بصورت فنی درون زندان در مناسبت های مختلف فرهنگی-مذهبی و انقلابی انجام رساند.
در نهایت روند استفاده از هنر به عنوان ابزار تربیتی در مورد این زندانی توانست وی را با استعداد نهفته خود آشنا و بعنوان هنرمندی قابل توجه به عرصه موسیقی معرفی کند.
این مستند که توسط اداره فرهنگی تربیتی اداره کل زندانهای استان خوزستان به کارگردانی آرمان فلاحت کارشناس هنری این اداره تهیه شده، به سرگذشت ورود، مراحل تربیتی مددجو و فعالیت های منجر به اصلاح رفتار و انگیزه‌های مجرمانه این فرد در دوران حبس می پردازد و در نهایت فیلم مستند با اجرای هنری زندانی علی پ در استودیوئی هنری خارج از زندان که اولین موسیقی وی را ضبط مینماید، بازگشت سعادتمندانه وی به جامعه را با تأثیر از جنبه های تربیتی هنر موسیقی، به تصویر کشیده ، به پایان میرساند.

گفتی است این مستند برای شرکت دادن در جشنواره هنری زندانهای کشور در رشته فیلم و نمایش نیز آماده شده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*