غرس ۲۱۰ اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در زندان مرکزی اهواز

به مناسبت روز درختکاری در مراسمی ۲۱۰ اصله نهال توسط مدیر ، مسئولین ، کارکنان ، سربازان وظیفه و زندانیان در زندان مرکزی اهواز غرس شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان با بیان مطلب فوق ، خاطرنشان ساخت : مسئله مهم درختکاری نباید به یک روز محدود شود و کاشت نهال فقط به خاطر فرارسیدن یک مناسبت بصورت نمادین انجام پذیرد بلکه باید در تمامی ایام سال به این موضوع توجه ویژه شود و همه افراد جامعه در حد توان خود نسبت به توسعه فضای سبز اهتمام نمایند.

محمدسعید سخاوت ضمن اشاره به اینکه درختکاری از راه های بسیار موثر برای مقابله با معضل آلودگی هوا است ، گفت : با ایجاد پارک و بوستان درون شهرها ، علاوه بر زیباسازی محیط زندگی ، به پاکی هوا ، تعادل دمای محیط، حفاظت از خاک و نشاط روحی و روانی شهروندان کمک شایانی خواهد شد.

وی در ادامه افزود : از آنجائیکه با تغییر اقلیم ، فعال شدن کانون های بحرانی ریزگردها و کم آبی ، عملیات نهال کاری به یک موضوع حیاتی تبدیل گردیده این زندان در راستای پرورش و نگهداری از انواع نهال اقدامات مناسبی را صورت داده است و از ابتدای فصل تابستان سالجاری پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین زندان مرکزی و اداره منابع طبیعی اهواز مجوز پرورش ۱۲ هزار قطعه نهال کهور و کُنار را اخذ که بواسطه آن تعداد ۲۰۰ نفر از زندانیان نیز تحت آموزش های کاربردی در این زمینه قرار گرفتند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*