شرکت ۱۴۰ نفر از مددجویان وسربازان وظیفه زندان ماهشهردر آزمون های فنی و حرفه ای

در راستای افزایش سطح مهارت آموزی زندانیان و سربازان وظیفه، آموزن پایان دوره فنی و حرفه ای با حضور ۱۴۰نفر از آموزش دیدگان در زندان ماهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان ماهشهر، محمودعباسی اصل با اعلام خبر فوق گفت : بسیاری از زندانیانی که در زندان نگهداری می شوند به دلیل عدم اشتغال و درآمد پابدار مرتکب جرم شده و روانه زندان شده اند ؛ این موضوع به عنوان یک آسیب اجتماعی اهمیت توجه به اشتغال و حرفه آموزی زندانیان در مدت زمان تحمل حبس را آشکار می سازد.

وی آمار بازگشت مجدد به زندان را یکی از آیتم های مهم در ارزیابی میزان اثربخشی برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان دانست و افزود: افزایش فعالیت های حرفه آموزی و هدایت زندانیان به سمت و سوی کسب درآمد پایدار از طریق شرکت در کلاس های فنی و حرفه ای  می تواند بازگشت مجدد زندانیان را به جرم کاهش دهد.

عباسی اصل از برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه رشته های جدید فنی و حرفه ای در زندان خبر داد و گفت : خوشبختانه با تعامل خوبی که میان زندان و مرکز فنی و حرفه ای خلیج فارس وجود دارد همواره شاهد گسترش برنامه های  حرفه آموزی در زندان می باشیم در همین راستا با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته درسال۹۷ بیش از۵۰۰ نفرازمددجویان این زندان تحت آموزش رشته های جدید فنی و حرفه ای قرار خواهند گرفت.

رئیس زندان ماهشهر در ادامه بابیان اینکه تاکنون۱۲۰نفر از زندانیان در رشته های برق ساختمان،نقاشی ساختمان، عایق کار رطوبتی وآسفالت کار،کارگر عمومی سنگ کاری،گج کاری وکاشی کاری در ۴ ماهه نخست سال جاری تحت آموزش قرار گرفتند ؛ تصریح کرد : برای توانمند سازی سربازان وظیفه نیز تا کنون۲۰نفر از آنان در رشته برقکاری ساختمان  در کلاس های  فنی وحرفه ای شرکت نموده که با هماهنگی صورت گرفته تا پایان سال تمامی پرسنل وظیفه این زندان تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*