رییس مجتمع قضایی قدس اهواز: کاهش هدفمند جمعیت کیفری از اولویتهای دستگاه قضایی است


معاون دادستان اهواز و رئیس مجتمع قضایی قدس این شهر از پیگیری سیاست های کاهش هدفمند جمعیت کیفری در این مجتمع قضایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ؛ قاضی زنگنه با اعلام اینکه هدف از بازدید قضات به صورت جمعی از زندان ها و دیدار چهره به چهره با زندانیان تحقق سیاست و برنامه هدفمندی اعطای امتیازات و تسهیلات قضایی به زندانیان واجد شرایط در راستای حقوق شهروندی آنان است؛ افزود:  در دیدار با متهمان تلاش شد تا زندانیانی که قرار تامین وثیقه برای آنان صادر شده لاکن تاکنون نتوانستند آن را معرفی کنند مورد رسیدگی ویژه قرار گیرند.

این مرجع قضایی همچنین تعیین تکلیف هر چه سریعتر زندانیان تحت قرار و بازداشتی را از دیگر اولویت‌های مجموعه قضایی عنوان کرد و گفت : در راستای سیاست های ابلاغی رئیس کل محترم دادگستری استان خوزستان تحقق سیاست کاهش هدفمند جمعیت کیفری را در دستور کار داریم.

وی خاطرنشان ساخت: هدف از کاهش جمعیت کیفری به شکل هدفمند، پیشگیری از ورود افرادی است که می توان به جای زندان برای آنان مجازات دیگر در نظر گرفت و حضور و وجود شان در متن جامعه نافع امنیت و آسایش مردم نیست به العکس فضای زندان باید برای کسانی اختصاص یابد که وجودشان نافی امنیت و آسایش مردم جامعه است و دستگاه قضایی با اقتدار از امنیت مردم در مواجهه جامعه جرم دفاع می کند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*