رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داد: کنترل ناآرامی لحظه ای زندان مرکزی اهواز

رئیس کل دادگستری خوزستان با تایید خبر ناآرامی لحظه ای در زندان مرکزی اهواز در شهر شیبان، اظهار کرد: هیچ گونه اقدام به فرار از این زندان صورت نگرفته و ناآرامی ها با موفقیت کنترل شد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان بنقل از روابط عمومی دادگستری کل خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادق مرادی گفت: به محض اطلاع از این‌ موضوع به همراه دادستان مرکز استان در زندان حضور یافتیم و موضوع از سوی نیروهای امنیتی زندان کنترل شده است.
وی افزود: هیچ گونه اقدام به فرار از این زندان و همچنین زندان سپیدار اهواز صورت نگرفته است.
رییس کل دادگستری استان خوزستان تصریح کرد: در پایان سال گذشته به بیش از سه هزار زندانی دارای حسن خلق از استان خوزستان مرخصی اعطا شده و این مرخصی ها ادامه دارد.

در همین ارتباط  فرمانده نیروی انتظامی خوزستان نیز  شرایط زندان های سپیدارو شیبان  اهواز را با وجود برخی ناآرامی ها، هم اکنون آرام توصیف کرد.

سردار حیدر عباس زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ناآرامی‌های صورت گرفته در زندان های سپیدار و شیبان اهواز اظهار کرد: برخی زندانیان در  بند هائی از زندان ها با آتش زدن برخی سطل‌های زباله قصد داشتند دست به ناآرامی و سوءاستفاده از این وضع را داشتند.

وی افزود: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای  انتظامی ، امنیتی زندان شرایط پیش‌آمده در زندان به سرعت آرام شد و در شرایط فعلی آرامش در این زندان ها حکمفرما است.

سردار عباس زاده ادامه داد: آتش سوزی خسارتی به همراه نداشت و در این حادثه به هیچ یک از زندانیان آسیبی وارد نشد ضمن اینکه هیچ زندانی هم موفق به متواری شدن از زندان را نداشت.

وی اظهار داشت: تعدادی از زندانیان چهار بند زندان شیبان از توابع شهرستان باوی نیز عصر سه شنبه قصد آشوب و نا آرامی در داخل زندان را داشتند که با ورود به موقع مأموران انتظامی و امنیتی به زندان، این نا آرامی‌ها کنترل و آرامش به زندان بازگشت.
سردار حیدر عباس زاده افزود: این زندانیان که قصد نا آرامی در درون زندان را داشتند، با حضور به موقع نیروهای امنیتی زندان و نیز مأموران انتظامی استان و نیروهای بسیج و سپاه از ادامه تنش از سوی زندانیان جلوگیری به عمل آمد.
وی گفت :با نهایت خویشتنداری اجازه ندادیم به زندانیان آسیبی برسد و هیچ فردی از زندانیان نیز موفق به فرار از زندان شیبان نشد و اکنون همه زندانیان در صحت و سلامت کامل قرار دارند.
فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: متأسفانه برخی افراد زندانی که تعدادشان هم زیاد نیست با کسب اخبار جعلی به تحریک دیگر زندانیان می‌پردازند که همین امر باعث نا آرامی در برخی زندان‌ها می‌شود اما با حضور مقتدر نیروی انتظامی و امیتی زندان این فرصت از آنها گرفته می‌شود. وی گفت: خوشبختانه اکنون زندان شیبان مشکلی ندارد و زندانیان در بندهای خود قرار گرفته‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*