در دیدار معاون سلامت سازمان زندانها و قائم مقام دادگستری کل استان خوزستان تاکید شد: ضرورت توسعه تعامل زندان و دادگستری با رویکرد حبس هدفمند و اصلاح مجرمین

در سفر یکروزه معاون سلامت، اصلاح  و تربیت سازمان زندانهای کشور که با همراهی مدیر کل بازرسی این سازمان و بمنظور اجرای آئین تودیع و معارفه مدیران کل زندانهای استان انجام پذیرفت، وی بهمراه مدیرکل جدید و اعضای شورای معاونین اداره کل زندانهای خوزستان با دکتر طباطبایی قائم مقام دادگستری خوزستان در محل ستاد این دادگستری کل دیدار نمودند.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های خوزستان ، ابوالفضل حجتی پور در این نشست با تاکید بر اینکه هویت سازمان زندانها با تشکیلات قضایی بهم پیوسته است گفت:  بحث مهم اجرای احکام کیفری حبس مهمترین مسئولیتی است که بر عهده این سازمان گذاشته شده است و سازمان در تلاش است تا با استفاده از شیوه ها و برنامه های تخصصی و کارشناسی، اهداف کلان خود از مجازات حبس را که اصلاح و تربیت مجرمان است محقق سازد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور  به مشکلات فراروی سازمان در تحقق اهداف و برنامه های مد نظر نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه اعتبارات مورد نیاز برای اجرای سیاست ها و رسالت های خطیر اصلاحی و تربیتی و زندانها تامین نشده و در اختیار سازمان قرار نمی گیرد.
این مقام ارشد در سازمان زندانهای کشور توسعه تعاملات دستگاه قضایی و زندان را موجب تحقق سیاست های قضایی در عدالت کیفری برشمرد و افزود :  باید یه نقش این تعامل در کنترل و کاهش جمعیت کیفری بشکل هدفمند نیز توجه داشت.

قائم مقام دادگستری کل خوزستان نیز در این نشست  گفت: دستگاه قضایی استان به اعتلای اعضای شورای قضایی و پیشرفت و تقویت همه آنها به ویژه اداره کل زندان های استان اعتقاد دارد و در این راستا حمایت و همکاریهای لازم را معمول داشته و میدارد.
دکتر طباطبائی افزود: کنترل  هدفمند جمعیت کیفری زندانیان استان با استفاده از ظرفیت های قانونی و فرهنگسازی استفاده منطقی و هدفمند از مجازات زندان از اولویت های نظام قضایی خوزستان است که می بایست آن را با توسعه سیاست ها و فرهنگسازی در مراجع قضائی دنبال کنیم.
این مقام ارشد قضائی خوزستان در خاتمه افزود: زندانهای خوزستان دارای نیروهای با کیفیت و موثری است که می توانند در کنار آقای بابایی مدیرکل جدید زندانهای استان به تحقق سیاست ها و اهداف و برنامه های زندانها بپردازند.دادگستری کل خوزستان نیز در این راستا، در کنار ایشان قرار دارد و از همکاری های لازم دریغ ندارد

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*