نشست رئیس کل دادگستری و مدیر کل زندانهای خوزستان/توسعه تعاملات فی مابین برای تحقق عدالت کیفری و اصلاح مجرمین

مدیر کل زندانهای خوزستان  با حضور در ستاد دادگستری کل این استان با دکتر فرهاد افشار نیا دیدار و محورهای توسعه تعامل و همکاری ها را در راستای ارتقاء کارائی نظام قضائی، زندانبانی، حبس هدفمند ، توسعه فرایند اصلاح و تربیت مجرمان و اعطای هدفمند تسهیلات و امتیازات قضائی را مورد بحث و گفتگو قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، در این نشست که دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و ستاد دیه خوزستان نیز حضور داشتند، علیرضا بابائی توسعه تعامل بین دستگاه های وابسته به قوه قضائیه در استان و استفاده از ظرفیتهای مشترک همکاری در این مجموعه را پیرامون استقرار امنیت قضائی و اجتماعی در جامعه بسیار مهم توصیف و گفت: قطعا شاهد هماهنگی و هم افزائی بیشتری در راستای سیاست های عالیه توسعه قضائی و سازمان زندانهای کشور خواهیم بود.

مدیر کل زندانهای خوزستان همچنین تلاش برای رفع مشکلات زندانهای استان و بهره برداری سریعتر از پروژه های عمرانی زندانهای جدید را نیز بعنوان اولویتها برشمرد و خاطر نشان ساخت: در تمام این محورها از ظرفیت دستگاه قضائی جهت رسیدن به اهداف  تعیین شده که قطعا تعالی کارائی نظام قضائی استان را بدنبال دارد استفاده خواهیم کرد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان نیز در این نشست با تبریک انتصاب مدیر کل جدید زندانهای خوزستان، بر ضرورت توسعه تعامل، همکاری و حمایت دادگستری کل از زندانها تاکید کرد و گفت: کاهش هدفمند جمعیت کیفری و اعطای هدفمند امتیازات قضائی به زندانیان واجد شرایط از اولویتهائی است که بطور جد در دستور کار قرار دارد.

دکتر فرهاد افشار نیا  همچنین پیرامون استفاده از ظرفیت دادگستری کل خوزستان برای توسعه تعامل و جلب مشارکت دیگر نهادهای استان برای بهبود زندانها و رفع مشکلات فراروی نیز اعلام آمادگی کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*