دیدار اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی فقیه خوزستان

رئیس کل دادگستری خوزستان بهمراه اعضای شورای معاونین این دادگستری کل . مدیران کل زندانها، بازرسی، پزشکی قانونی، ثبت اسناد و تعزیرات حکومتی استان با حضور در دفتر مصلای نماز جمعه اهواز ؛ با آیت الله موسوی فرد نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار و انتصاب ایشان را به این سمت تبریک گفتند.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، در این نشست صمیمی که با نماز جماعت حضار به امامت آیت الله موسوی فرد همراه بود، امام جمعه اهواز ، تقوی را اجتناب از محارم الله و انجام واجبات توصیف کرد و گفت: تقوای الهی، اتخاذ وسیله  و جهاد برای خدا؛  از دستورات مهم الهی است که هر کس و هر مردمی بدان عمل کنند، به رستگاری می رسد.

نمانیده ولی فقیه در خوزستان  حرکت انسان در مسیر زندگی را بمثابه حرکت در بزرگ راه ها  دانست و افزود: انسان در بزرگ راه های زندگی نیز دچار اشتباهات و بیراهه ها می گردد و اگر مراقبت نکند، در پایان راه زندگی هم امکان دارد دچار انحراف شود، از اینرو باید همیشه مراقب رفتارها و سرانجام خود باشد.

ایشان تداوم برکات و آثار روزه و عبادات رمضان را منوط به مراقبت انسان بر اعمال خود دانست و افزود: فرزند آدم از درون با نفس عماره و بیرون با ظواهر فریبنده دنیا مواجه است ، لذا باید مراقبت کند تا به گمراهی نیافتد و به مقام قرب الهی برسد.

آیت الله موسوی فرد در بخش دیگری از صحبتهای خود به رسالت نظام  قضائی در بست و توسعه خدمت به مردم اشاره کرد و افزود:  وظیفه و رسالت همه ما،خدمت رساندن به مردم عزیز است و نزد خداوند متعال نیز  بعد از واجبات الهی، خدمت کردن به بندگان از ارزش بالایی برخوردار است.

امام جمعه اهواز؛ خوزستان را دارای امکانات و زیرساختها و ظرفیتهای بسیاری توصیف کرد که متاسفانه مردمش در شرایط رفاهی بالایی قرار ندارند و لازمه رفع این عقب ماندگی را همت توامان مسئولین و مردم برای نیل به تعالی رفاه و آسایش و توسعه فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی برشمرد و افزود: پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در بخشهای مختلف  نیز یک اولویت مهم است ، این نیازمند این است که بتوانیم هم افزایی داشته باشیم، نهادهای حاکمیتی و اجرایی را با همت مردم به میدان کار بیاوریم تا هر کدام سهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی داشته باشند . باید تلاش کرد در حوزه های آلودگی فرهنگی و اقتصادی و … ریشه ها و علتها را بیابیم،  اکثر مطالبات مردم در این حوزه ها سیاسی نیست بلکه اجتماعی است و باید با مظاهر و عوامل فقر،  تبعیض و فساد مبارزه و آن را ریشه کن نمود و بخش مهمی از این مهم، در حوزه قوه قضاییه  باید دنبال شود و این رسالت به جدمورد انتظار است.

در آغاز این نشست نیز دکتر فرهاد افشار نیا رئیس کل دادگستری خوزستان در سخنانی با تبریک انتصاب آیت الله موسوی فرد به نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه اهواز، بر نقش بسیار مهم این مقام عالی معنوی استان  بر تعالی عملکرد مدیران و مسئولان استان تاکید کرد از آمادگی  دستگاه قضایی و شورای قوه قضائیه استان برای اجرای قاطع فرامین مقام معظم رهبری و منویات نمایندگی ولی فغقیه در استان خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*