دادستان عمومی و انقلاب شهرستان باوی: در نظام اسلامی، مجازات هم با هدف حفظ منزلت و احیاء افراد اعمال می گردد

طی آئینی با حضور مدیر کل زندانهای خوزستان و جمعی از مقامات قضائی و سیاسی شهرستان ، ضمن تقدیر از خدمات محمد سعید سخاوت مدیر پیشین، احمد رضا آزاده بعنوان مدیر جدید ندامتگاه مرکزی اهواز منصوب ، معرفی و مشغول بکار شد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان باوی در این این آئین طی سختانی گفت: خداوند متعال با قرار دادن ما در پست ها و سمت ها فرصتی عطاء نموده که باید از آن به نحو احسن و شایسته استفاده نمائیم و قدر فرصت ها را بدانیم و حسن خدمت و تلاش برای رضایت خدا در خدمت به مردم ، تکلیف ما در این خصوص است.

قاضی حیدر خواه با تقدیر از خدمات سعید سخاوت در دوران مسئولیت گفت: مدیریت زندان نیازمند تدبیر و استقامت است، در دوران مدیریت وی دستورات قضائی به نحو مناسب اجرا میگردید ، مکاتبات قضائی در وقت مقرر پاسخ داده می شد  و وضعیت زندان مطلوب مدیریت میگردید.

وی همچنین به سابقه همکاری خود و مدیر جدید زندان مرکزی در شهرستان بهبهان هم اشاره کرد و افزود: آزاده در زندان بهبهان مدیری منظم، کاربلد بود و دارای کارنامه ای درخشان بوده و قطعا در دزفول نیز به همین ترتیب بوده اند که مسئولیت زندان مرکزی به ایشان سپرده شده است.لذا ضمن خیر مقدم، برای مدیر جدید آرزوی توفیق دارم

این مقام قضائی در خاتمه با بیان اینکه زندانیان از نعمت آزادی محروم هستند و نباید بیشتر از این فشاری به آنان تحمیل شود،گفت: دستگاه قضائی وظیفه دارد در کمترین زمان ممکن، به درخواست زندانی وفق قانون و مقررات پاسخ دهد و این برعهده زندان است که ارتباط بین قاضی و زندانی را تسهیل و تسریع نماید، به بیانی دیگر تکریم زندانی نه بواسطه مجرم بودن بلکه بواسطه اینکه یک انسان است باید مورد توجه باشد ، در چرخه اصلاح و تربیت نیز لازم است فردی که وارد زندان می شود ،تحت پوشش فعالیت های فرهنگی و آموزشی قرار گیرد تا  باعث تغییر در اخلاق و سلوک و رفتار زندانی شود. [d

قاضی لطفی دادیار ناظر زندانهای اهواز نیز دیگر سخنران این جلسه بود، وی در سخنانی با اشاره به آیات و روایات دینی، بر ضرورت اهتمام حداکثری برای رسیدگی به وضعیت زندانیان و پرداخت به امور اصلاحی تربیتی آنان تاکید کرد.

وی همچنین مسئولیتها را امانت در دست مسئولان توصیف کرد و با بیان اینکه باید فرصت خدمت را در طول دوره مدیریت مغتنم شمرد افزود: در حوزه زندان و زندانبانی لازم است تلاش شود تا زندانیان بیش از پیش با حقوق شهروندی، کیفری و قضایی خود آشنا شده، با مشاوره های لازم فرایندی طی شود که فرد بتواند وفق قانون از حقوق خود برخوردار شود و اگر هم نه، با مشاوره و توجیه اغنا شود و تلاش شود زندانی از پاسخگویی مسئولین برخوردار شود.

گفتنی است در این جلسه احمد رضا آزاده بعنوان مدیر جدید زندان مرکزی اهواز معرفی و مشغول بکار شد. آزاده پیش از این مسئولیتهائی همچون مدیریت زندانهای  دزفول و بهبهان و معاونت زندان سابق کارون  اهواز را در کارنامه خود دارد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*