جلسه هماهنگی و بررسی راهکارهای ارتقاء عملکرد حوزه مددکاری در زندان مرکزی اهواز برگزار شد .

جلسه هماهنگی و بررسی راهکارهای ارتقاء عملکرد حوزه مددکاری زندان مرکزی اهواز با حضور روسای ادارات مراقبت بعد از خروج و مددکاری اداره کل ، سخاوت مدیر زندان و تعدادی از مددکاران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز در ابتدای این جلسه عبدالهی رئیس اداره مراقبت بعد از خروج از عملکرد مطلوب مددکاری زندان مرکزی اهواز در خصوص ثبت و تکمیل مشخصات پرونده شخصیت زندانیان در مقایسه با سایر زندانها تقدیر نمود و در ادامه از مددکاران خواست تا با اطلاع رسانی مستمر و تشریح شرایط برخورداری زندانیان از امتیازات مختلف قانونی نظیر آزادی مشروط ، مرخصی و ‌.. آنان را نسبت به حقوق خود آگاه کنند.
وی در ادامه پیگیری و اجرای مفاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) را خواستار شد و افزود : برای رسیدگی به وضعیت معیشت خانواده های زندانیان نیازمند ، کار شناسائی خانواده های مستحق و معرفی واجدین شرایط به نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

لطفی مسئول مددکاری زندانهای استان نیز ارائه مشاوره صحیح به زندانیان پرخاشگر و مستعد بروز رفتارهای پرخطر و همچنین برگزاری مستمر کلاس های مهارت زندگی در اندرزگاه ها را در پیشگیری از بروز بسیاری از آسیب ها تاثیر گذار دانست.
وی در ادامه از زحمات مددکاران در اندرزگاه ها بواسطه پیگیری درخواست های زندانیان و پاسخگوئی مناسب به آنان تقدیر نمود و از آنان خواست تا با حداکثر توان انتظارات مسئولین و نیازهای قشرآسیب دیده جامعه را برآورده نمایند.
سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز نیز مددکاری را یک حوزه کارشناسی و تخصصی خواند و گفت ؛ قطعا عملکرد مناسب مددکاران یکی از علل ثبات رفتاری زندانیان و برقراری آرامش در مجموعه خواهد بود.

وی تعامل مددکاران با زندانیان در چارچوب حیطه کاری را سازنده توصیف نمود که کاهش فشارهای روحی زندانیان را به دنبال خواهد داشت.
مدیر زندان مرکزی اهواز در ادامه با بیان اینکه توجیه سازی زندانیان و ثبت خدمات ارائه شده به آنان باید انجام پذیرد ، خطاب به مددکاران گفت ؛ با دلسوزی و سعه صدر فرصت کافی را برای بیان صحبت های زندانیان فراهم آورید و مطالبات قانونی آنها را پس از بررسی دقیق پاسخ دهید تا از وارد شدن فشارهای روانی مضاعف بر تحمل حبس جلوگیری شود.
محمدسعید سخاوت همچنین خاطر نشان ساخت : ارتباط مطلوب مددکاران با مراجع قضائی در تسریع در روند رسیدگی به پرونده قضائی زندانیان تاثیر بسزائی دارد.
مدیر زندان مرکزی اهواز از مددکاران خواست تا زندانیان نیازمند و دارای شرایط را در اسرع وقت شناسائی و به مراکز حمایتی معرفی نمایند.
وی در پایان گریزی به اقدامات مرکز مشاوره و روان درمانی زندان مرکزی اهواز زد و افزود ؛ با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری کارشناسان خبره در این زمینه کارکردهای مرکز مشاوره از گذشته مطلوب تر شده است و امیدواریم با ادامه این روند شاهد تحقق کامل اهداف ترسیمی باشیم.
گفتنی است در ادامه جلسه مددکاران ضمن تقدیر از پشتیبانی و حمایت های سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز از آن حوزه ، به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مختلف کاری پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*