جلسه توجیهی اجرای دستورالعمل جدید کاهش جمعیت کیفری قوه قضائیه،در زندانهای خوزستان تشکیل شد

رئیس اداره قضائی زندانهای خوزستاناز برگزاری جلسه توجیهی آشنائی با دستورالعمل جدید کاهش جمعیت کیفری زندانیان ابلاغی ریاست محترم قوه قضائیه و ظرفیت های قضائی آن ،برای مدیران و ؤوسای زندانهای استان خبر داد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، رییس اداره قضایی و اجرای احکام اداره کل زندانهای استان در حاشیه این جلسه گفت: در جلسه که با روسای زندانها از طریق ویدئو کنفرانس با روسای زندانها و مسئولین و کارکنان قضایی ندامتگاه ها ترتیب یافت، دستور العمل جدید ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری مصوب ۶شهریور ۹۸ که از سوی ریاست معزز قوه قضاییه ابلاغ شد، کاملا تشریح گردید.
علی رضا سیاحی افزود : این دستورالعمل، بصورت بند بند، قرائت شد و دستورات لازم در راستای اهداف عالیه قوه قضاییه و سازمان زندانها به زندانهای تابعه ابلاغ شد.
وی خاطر نشان ساخت: این دستورالعمل، بشکل کاملا شفاف، عملکرد قضات و دیگر دستگاهها را در کاهش هدفمند جمعیت کیفری و همچنین ارتقا و بهره مندی متهمان و محکومان از تاسیسات حقوقی جدیدی که در قانون ذکر شده است، تبیین نموده و عمل بدان، گام موثر و پایداری در کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری خواهد بود

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*