تشریح اقدامات زندان مرکزی اهواز در هفته مبارزه با مواد مخدر

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه های مختلف قضائی ، درمانی ، فرهنگی ، تربیتی و ورزشی در زندان مرکزی اهواز اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان در سخنانی ضمن تشریح اهمیت مقابله همه جانبه با گسترش مصرف این ماده خانمانسوز در سطح جامعه و لزوم آگاهی بخشی به افراد و خانواده ها جهت شناخت آسیب های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و اثرات جبران ناپذیر آن بر سلامت جسمی و روحی روانی فرد مصرف کننده ، برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی بخصوص در سطح مدارس را در مصون سازی نوجوانان و جوانان و جلوگیری از به دام افتادن افراد در این مسیر اشتباه تاثیرگذار دانست.

وی در ادامه اعتیاد و سوء مصرف مواد را یکی از مهمترین معضلات عصر حاضر خواند که بوجود آورنده مشکلات متعدد اجتماعی و بهداشتی است و برای کاهش یا ریشه کنی آن اهتمام دستگاه های متولی را الزامی دانست.

مدیر زندان مرکزی اهواز از برگزاری همایش تبیین مضرات سوء مصرف مواد مخدر با حضور زندانیان خبر داد و گفت پس از ارائه مباحث تخصصی ، برخی از حاضرین بصورت داوطلبانه از تجربیات تلخ گذشته و مشکلاتی که بواسطه استعمال مواد مخدر داشتند ، برای عبرت گرفتن دیگران بیان نمودند.

گفتنی است جشن توانمندسازی و پاکی بهبود یافتگان اعتیاد نیز با مشارکت جمعی از زندانیان معتادی که بهبود یافته بودند در فضائی صمیمی برگزار شد.

محمدسعید سخاوت همچنین اجرای مسابقات قرآنی ، برگزاری مسابقات ورزشی و اعطاء جوایز به نفرات برتر ،  برگزاری جلسات منظم انجمن NA ، برگزاری کلاس های مشاوره بهداشتی ، تهیه و پخش فیلم ، مستند و برنامه های آموزشی متناسب با اثرات سوء مصرف مواد مخدر از طریق صدا و سیمای زندان ، ارائه مشاوره های فردی و گروهی به زندانیان توسط کارشناسان مربوطه و اطلاع رسانی این هفته از طریق ارسال پیامک و نصب بنر را از دیگر برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر عنوان نمود که با همکاری حوزه های مختلف زندان اجرائی گردید.

مسابقات ورزشی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر – زندان مرکزی اهواز

جشن توانمندسازی و پاکی بهبود یافتگان اعتیاد

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*