تاکید ائمه جمعه شهرهای شوشتر و شرافت:اصلاح و تربیت مجرمان کاری ارزشمند و قابل تکریم است

طی مراسمی باحضورجمعی از مدیران و مسئولین ستاد اداره کل زندانهای خوزستان،مسئولین اجرائی وقضائی ،نظامی وانتظامی شهرستان شوشتر و گتوند،ضمن تقدیر از خدمات دوسال ونیمه خسرو طرفی درمدت مسئولیت،علی جمشیدی بعنوان رئیس جدید زندان شهرستان شوشتر معرفی ومشغول بکارشد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان حجت الاسلام والمسلمین ظاهری امام جمعه محترم موقت شوشتر در این آیین با اشاره که برخی زا روزها یوم الله است گفت: روز ۹ دی به مصداق یوم الله است زیرا واقعه مبارکی در آن حادث شد که برای آحاد جامعه سره را از ناسره معلوم و مسیر هدایت جامعه را با یاد آوری نعمت ولایت، تعالی بخشید.
این مقام معنوی -مذهبی شوشتر رسلالت انبیاء را دعوت مردم به جهانبینی و نشان دادن راه درست زندگی توصیف کرد و گفت: دیگر رسالت ائمه و اولیاءالله ، یاد  آوری نعمت های الهی است تا با کشرانه این نعمتها تداوم ان را تضمین و برای حفظ آن تلاش نمایند و نعمت انقلاب و ولایت فقیه از این جمله ارزشهاست که برای آن باید شکر گذار باشیم.
امام جمعه موقت شوشتر در ادامه  شهرستان شوشتر را از برکت خاص هماهنگی جمعی مسئولین برای خدمت به مردم و جامعه  اسلامی برخوردار دانست و گفت:  در زندان نیز شاهد این حسن مدیریت و تعامل هستیم ، زندان در زمان جمهوری اسلامی، یک مجتمع فرهنگی و آموزشی است که با مجموعه ای از کارهای فرهنگی و اجتماعی اثرات مهمی در اصلاح و تربیت مجرمان و بهبود رفتار و فرهنگ جامعه داشته است.

وی در خاتمه نقش و جایگاه مدیریت زندان را در توسعه هنجارها و پیشگیری از  جرایم مهم توصیف کرد و ضمن تقدیر از  اقدامات خوب خسرو طرفی در دوران مسئولیت خود، برای رئیس جدید زندان هم آرزوی موفقیت نمود و گفت:  تداوم تعاملات خوب رئیس پیشین زندان در ابعاد درون سازمانی و برون سازمانی ابزاری خوب جهت بهبود فرهنگ جامعه ، افزایش امنیت و توسعه  قضایی است.

 امام جمعه شهر شرافت نیز در آیین تودیع و معارفه رییس زندان شوشتر گفت: امروز نه فقط بعنوان امام جمعه بلکه بعنوان یکی از خادمان عرصه اصلاح و تربیت  در نظام زندانبانی در این آیین حاضر شده ام.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی مرعشی افزود: زندانبانی شغلی است که با تمام لحظه های دردمندانه مجرمی که نیازمند کارهای اصلاحی تربیتی است همراه و همدرد است تا وی را اصلاح و تغییر در فکر و رفتارش ایجاد کند و به جامعه باز گرداند.
وی خاطر نشان ساخت: بخاطر تلاش تک تک پرسنل زندان بسیاری از زندانیان مجرم اصلاح و تربیت شده، حافظ قرآن شده و توانسته به جامعه سعادتمندانه و بعنوان فرد مفیدی بازگردد
این مقام دینی-مذهبی شهر شرافت در خاتمه گفت: زندانبان یک فرد شریف است که رفتار انسانی وی و ورودش به تمام عرصه اصلاح و تربیت مجرمان، یک الگوی کامل معلمی و تربیت انسانهای به خطا رفته است و این شغل باید مورد تکریم جامعه باشد.

گفتنی است علی جمشیدی رئیس جدید زندان شوشتر پیش از این معاون مدیریت زندان شهرستان دزفول بود ، خسرو طفی هم به عنوان رئیس زندان ماهشهر منصوب شده است.

حجت الاسلام ظاهری امام جمعه موقت و سید علی مرعشی امام جمعه شرافت

خسرو طرفی رئیس پیشین و علی جمشیدی رئیس جدید زندان شوشتر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*