بهره مندی ۶۰ زندانی از امتیازات شورای طبقه بندی در زندان مرکزی اهواز

شورای طبقه بندی زندان مرکزی اهواز به ریاست قاضی احمدی معاون دادستان مرکز استان ، قضات ناظر بر زندان ، سخاوت مدیر زندان و سایر اعضاء با هدف اجرای سیاستهای قضائی و حقوق شهروندی و بررسی درخواست های قضائی زندانیان و کاهش هدفمند جمعیت کیفری تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، در این جلسه احمدی معاون دادستان اهواز توجه به امور زندانیان و رسیدگی به درخواست های قانونی آنان را الزامی دانست و حفظ حرمت و شأن قشر آسیب دیده جامعه و صیانت از شخصیت آنان را همانند گذشته خواستار شد.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز نیز اصلاح و تربیت زندانیان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان را یک اولویت سازمانی عنوان کرد و گفت : در کنار اقدامات تامینی با برنامه ریزی مناسب توانستیم اوقات فراغت زندانیان را با برنامه های تربیتی وآموزشی غنی و پر نمائیم که با این اقدام کاهش رفتارهای پرخطر از سوی زندانیان ملموس بوده است.

وی در ادامه افزود : دغدغه اصلی زندانیان مسائل قضایی است و بازدید قضات از زندان و دیدار با زندانیان ضمن کاهش فشارهای روانی ، به تسریع در روند رسیدگی به تقاضاهای قضائی زندانیان نیز منجر میگردد.

مدیر زندان مرکزی اهواز همچنین از برگزاری دیدارهای مستمر آن مدیریت با زندانیان به منظور استماع درخواست های زندانیان و پیگیری و حل مسائل مطرح شده خبر داد و افزود : کارکنان زندان نیز هر کدام بنا بر شرح وظایف سازمانی و در چارچوب قوانین در طول شبانروز مسائل زندانیان را پیگیری و در راستای رفع آن اقدام می کنند.

گفتنی است پس از بررسی ۶۵ پرونده قضائی زندانیان با مرخصی پایان حبس منجر به آزادی ۶۰ زندانی موافقت شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*