برگزاری کلاس های آموزشی مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی ویژه زندانیان در زندان مرکزی اهواز

به منظور ارتقاء سطح آگاهی ، سلامت روان و پیشگیری از انواع آسیب ها با برنامه ریزی واحد آموزش زندان ، کلاس های آموزشی مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی ویژه زندانیان در زندان مرکزی اهواز در حال برگزاری است .

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، سخاوت مدیر زندان با بیان مطلب فوق افزود : فقدان مهارت های اساسی زندگی و ناآشنائی با حقوق شهروندی سبب شده تا برخی از افراد برای بدست آوردن نیازهای خود ، به شیوه های نادرستی روی آورند و همین رویکرد نامناسب ، آنها را از مسیر صحیح زندگی منحرف میکند و بعضاً مبادرت به رفتارهای هنجارشکنانه و جرم می نمایند.

وی در ادامه گفت : فرد با فراگیری مهارت های زندگی ، مسئولیت مربوط به نقش اجتماعی خود را می پذیرد و در مواجه با موانع ، مشکلات روزانه زندگی و چالش ها بهترین تصمیم را گرفته و از آنها به سلامت عبور میکند.

محمدسعید سخاوت همچین افزود : برای ارتقاء سطح آگاهی زندانیان و جلوگیری از ناهنجاری های رفتاری زندانیان در زندان پس از تعامل با اداره آموزش و پرورش شهرستان باوی و برنامه ریزی واحد آموزش زندان ، کلاس های آموزشی مهارت اساسی زندگی و حقوق شهروندی تشکیل گردید و در مرحله اول ۲۴۰ زندانی از این آموزش های کاربردی بهره مند شدند و در مراحل بعد نیز تعداد بیشتری از زندانیان تحت پوشش  آموزش قرار می گیرند.

مدیر زندان مرکزی اهواز با بیان اینکه با هماهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان باوی از کارکنان توانمند شاغل در زندان جهت تدریس استفاده میگردد ، خاطرنشان ساخت : محتوای کتاب های آموزشی با ارائه طرح های ساده و مبتنی بر مهارت آموزی و متناسب با سواد فراگیران تدوین شده است که آموزش را بهتر ، اثربخش و ماندگار میکند.

وی در پایان با بیان اینکه مرحله اول این کلاس های آموزشی به مدت ۲ ماه و جمعاً ۱۶۰ ساعت به طول می انجامد ، گفت : ۲۰ کتاب آموزشی با عناوین مختلف در زمینه مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی بصورت روزانه برای زندانیان ارائه میگردد.

کلاس های آموزشی مهارت های اساسی زندگی و حقوق شهروندی ویژه زندانیان – زندان مرکزی اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*