برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در زندان شهرستان شوشتر

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس  باحضور حاج اسحاق عسکری از جانبازان و یادگاران دفاع مقدس و حجت الاسلام والمسلمین شوشتری نسب از اساتید حوزه علمیه و دانشگاه و نماینده ولی فقیه سپاه در فرودگاه اهواز ، با حضور کارکنان  و تعدادی از مددجویان درحوزه فرهنگی زندان شوشتر برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان  شوشتر ؛  عسکری  در این مراسم ضمن تشکر و قدر دانی از برگزاری مراسم یادبود شهداء در زندان؛  گفت : امروز امنیت جامعه ایران مرهون خون پاک شهدای عزیز است که از مال و جان خود گذشته و از میهن خود دفاع کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شوشتری نسب نیز در این مراسم با اشاره  به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست، افزود : همه ما وظیفه داریم ضمن بزرگداشت این ایام فرهنگ همبستگی و غیرتمندی شهدا و خانواده آنان را به نسل های جوان که آن دوران را ندیده اند منتقل کنیم.

حجت الاسلام شوشتری نسب تصریح کرد ؛ الگو گرفتن از نهضت حسینی(ع) و واقعه عظیم عاشورا یکی از بزرگترین دلایل رزمندگان و شهدای بزرگ ما برای گام نهادن در مسیر جهادگری بوده است. خواه این جهاد از نوع جهاد در میدان نبرد باشد یا جهاد در میدان علم و عمل. همین أمر موجب می‌شود در خاطرات و نحوه برخورد شهدا با ماه محرم و صفر اندکی بیشتر تأمل کنیم تا با توسل به سیره شهدا، راه رستگاری در مسیر اهل بیت(ع) را بشناسیم.

در پایان ؛ با نوای روضه و سینه زنی  مراسم گرامیداشت شهدای هشت سال دفاع مقدس  به پایان رسید.

 

 

زندان شوشتر

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*