برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در زندان سپیدار اهواز

به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت بانوی نمونه اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)مددجویان با تشکیل هئیت ها و دسته های سینه زنی و عزاداری حرکت خود را از اندرزگاه شروع و با تجمع در حسینیه امام علی(ع) زندان به عزاداری پرداختند.
به گزارش روابط عمومی زندان سپیدار اهواز، این مراسم با حضور حجت الاسلام طباطبایی مدیرکل حوزه هنری استان خوزستان ، لطفی دادیار ناظر زندان ، عباسی اصل مدیریت ، پرسنل و جمع کثیری از مددجویان در حسینیه امام علی(ع) زندان سپیدار اهواز برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام طباطبایی مدیرکل حوزه هنری استان در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: آنچه که می تواند همیشه انسانها را به درجات معنوی هدایت نماید و از رفتن به سوی کارهای غیر اخلاقی بازدارد، همین توسل یافتن به ائمه و بزرگان دین است.
وی در ادامه گفت: حضرت فاطمه (س) این بانوی گرانقدر، نقش خود را به عنوان مادر در تربیت فرزند به بهترین نحو ادا نمود و با پرورش امام حسن (ع) و امام حسین (ع) ، مکتب نبوی را در حد اعلا نشر و ترویج کرد و نام خود را به عنوان اسوه زنان عالم ماندگار کرد که امیدواریم شما مددجویان با نشأت گرفتن از این معصومین در راه امر به معروف و نهی از منکر در تمام امور علل خصوص تربیت فرزندانی پاک و سالم گام بردارید.
در ادامه این مراسم با مداحی مداح اهل بیت (ع) زبیدی مددجویان به سوگواری و سینه زنی پرداختند.
در حاشیه این مراسم عباسی اصل مدیر زندان سپیدار اهواز ضمن تشکر و قدردانی از همکاران اداره فرهنگی به جهت برگزاری این مراسم از مددجویان خواست تا با الگو گرفتن از سیره اهل بیت راه درست زیستن را در پیش گرفته و پس از آزادی به زندگی سعادتمندانه روی آورند.
گفتنی است در پایان این مراسم از دو اثر هنری مددجو م.بهرامی که به همین مناسبت نقاشی شده بود توسط حجت السلام طباطبایی مدیرکل حوزه هنری استان و لطفی دادیار ناظر زندان رونمایی گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*