برگزاری مراسم جشن شب یلدا در زندانهای خوزستان

همزمان با آخرین شب پاییز ۹۸ و آستانه شروع فصل زمستان، آئین های گرامی داشت جشن شب یلدا در واحدهای یگان حفاظت و واحدهای فرهنگی زندانهای تابعه استان خوزستان برگزار شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان و بنقل از روابط عمومی زندانهای سپیدار اهواز ، شوشتر و…در شبی که بنابر سنت کهن ایرانی ، طولانی شب سال معرفی گردیده است و در راستای گرامیداشت این سنت باستانی و میراث ماندگار “شب یلدا” بهانه ای زیبا دست داده تا مردم به صله رحم پرداخته و مهربانی را با دید و بازدید ها و دور سفره یلدائی، سپری نمایند.

بر همین اساس و با برنامه ریزی رؤسا و مدیران زندانها ، آئین های جشن یلدائی در واحدهای یگان حفاظت و اواحدهای فرهنگی زندانها اجرا شد و فرصتی فراهم شد تا سربازان وظیفه و زندانیان بطور مجزا و در محیطی دوستانه  شبی خاطره انگیز را سپری کنند.

در این جشن های سنتی که با حضور فرماندهان یگان‌های حفاظت زندان ها نیز همراه بود خواندن شاهنامه ،اشعار دیوان حافظ ، خاطره گوئی و پذیرایی از حضار  بصرف  شربت و شیرینی و تنقلات انجام  از برنامه ها بوده است. در جشن یلدای زندان شوشتر خسرو طرفی رئیس این نیز در محفل های جداگانه سربازان و زندانیان حضور داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*