برگزاری جشن بزرگ هفته وحدت در زندان مرکزی اهواز

در راستای گرامیداشت هفته وحدت و در آستانه میلاد پیامبر اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) ، جشن ها و برنامه های مختلفی در زندان مرکزی اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، جشن بزرگ هفته وحدت با حضور سبحانی سرپرست اداره فرهنگی تربیتی زندانهای خوزستان ، کارکنان و جمع کثیری از زندانیان در محوطه یکی از اندرزگاه ها برگزار شد ، این مراسم که با مولودي خواني، اجرای موسیقی ، قرائت دکلمه و دعاي وحدت همراه بود ، میاحی سخنران مراسم ، ضمن بیان مطالبی درباره بصیرت و روشنگری ، حفظ وحدت و پیشگیری از تفرقه را یکی از راه های ناکام ماندن دشمنان و خنثی شدن توطئه های شوم آنان دانست و گفت : اهل تشيع و تسنن يک خدا و يک کتاب واحد دارند که بايد از اين نقاط مشترک در حفظ وحدت و برادري بين خود استفاده نمایند.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز نیز در سخنانی گفت : هفته وحدت ، فرصتی مناسب برای به نمایش گذاشتن همبستگی و وحدت میان مسلمین است ، مهم ترین هدف امامان معصـوم (ع) نیز حفظ وحدت مسلمـانان و دوری آنان از تفرقه بوده است ، پس از بررسی حیات فکری بزرگان دیــن این واقعیت روشن میگردد که همه تلاش ها ، هدایت ها و تعلیم های ائمه (ع) نیز برای حفظ اسلام اصیل و جلوگیری از تحریف و بدعت در دین بوده و در شرایط کنونی بر همه واجب است تا آن مسیر صحیح را ادامه دهند.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت : در هفته وحدت برنامه های متعددی نظیر برگزاری جشن ها ، سخنرانی های مذهبی در زمینه وحدت ، دعوت از مدحان اهل بیت (ع) و قاریان برجسته قرآن کریم ، اجرای گروه سرود و موسیقی ، برگزاری کارگاه آموزشی مذهبی توسط کارشناسان و روحانیون ، اجرای تئاتر ، برگزاری مسابقات ورزشی و …. در درون اندرزگاه ها برگزار شد که با مشارکت و استقبال بالای زندانیان همراه بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*