برخورداری ۷۸ زندانی شوشتری از رأفت قضایی به بمناسبت هفته احیای امربه معروف ونهی ازمنکر

به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر ،  آباد رئیس دادگستری ؛  پورسلیمی  دادستان و قضات شهرستان شوشتر، ضمن حضور در زندان  با مددجويان ديدار حضوري و چهره به چهره داشته اند و مشكلات قضائي و پروندهاي آنان را بررسي نمودند .

به گزارش روابط عمومی زندان شوشتر ؛ آباد رئيس  دادگستری این شهرستان در سخنانی ضمن تسليت ايام سوگواري حضرت ابا عبدالله الحسين ( ع ) ، اجراي صحيح امر به معروف و نهي از منكر را عامل اصلي پيشگيري از جرم در جامعه دانست و گفت : براي پيشگيري و مقابله فرهنگي با جرائم و انحرافات بايد از ابزارهاي مناسب استفاده شود و در اين راستا بهترين الگو براي جامعه اسلامي ما ، راه و روش ائمه اطهار ( ع) مخصوصاٌ حضرت ابا عبدالله الحسين ( ع) است كه براي احياي دين مبين اسلام و امر به معروف و نهي از منكر قيام كرد.

وي به مراتب فريضه مقدس امر به معروف و نهي از منكر در جامعه اسلامي اشاره و بيان كرد : اجراي امر به معروف و نهي از منكر يك وظيفه همگاني است اما مراتبي دارد كه بايد به طور دقيق و حساب شده آن را به انجام رساند .

پورسلیمی دادستان دادسراي شوشتر نیز با بيان اينكه جلب اعتماد مردم در گرو احقاق حق و اجرای عدالت است گفت:این دادسرا تمام تلاش خود را در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان با استفاده از ظرفیت های جدید قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲و قانون مجازات اسلامی جدید بکار خواهد برد.

پورسلیمی گفت : قضاوت و احقاق حق جايگاه بسيار بالائي دارد و جلب اعتماد مردم به دستگاه قضائي بسيار مهم است.

در ادامه طرفی رئيس زندان شوشتر در اين ديدار گفت : برنامه اساسي نظام اسلامي توجه به رشد فضائل اخلاقي و معنوي در زندانهاست و موازين اسلامي به صورت كامل در زندان شوشتر رعايت مي شود.

 

وي در بخش ديگري از سخنان خود تاكيد كرد : نظام اسلامي ما نظام مبتني بر توجه به روح والاي انساني و رشد فضائل اخلاقي و كرامت بشريت است و در هيچ نظام و ادياني به اندازه دين اسلام به موضوع كرامت انساني و تكريم بشريت توجه نشده است و اقدامات و فعاليتها در زندان شوشتر نيز اصلاح و تربيت زندانيان و ارتقاء مكارم اخلاقي و معنويت مددجويان است .

در این بازدید قضایی ضمن بررسی پرونده قضایی زندانیان به ۱۸ نفر پایان حبس، ۳۸ نفر مرخصی، اشتغال بکار ۱۲ نفر ، آزادی مشروط ۱۰ موافقت شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*