با هدف ارتقای بهره وری و پویایی سازمانی ،طرح انتخاب کارکنان فعال و کارآمد در زندانهای خوزستان اجرا شد

با هدف ارتقاء کارایی ، بهره وری و افزایش انگیزه خدمتی کارکنان در راستای تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی زندانیان، اجرای اولویت های دهگانه سازمانی و صیانت پرسنلی، طرح انتخاب و تشویق کارکنان پویا و کارآمد ستاد اداره کل و زندانهای استان خوزستان اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان؛ سرپرست اداره کل زندانهای استان در جلسه ای که با حضور اعضای اجرایی کمیته طرح کارکنان کارآمد تشکیل شد، به تشریح اهداف این طرح پرداخت و گفت: حمایت ادراک سازمانی این است که کارکنان رعایت اصل تفاوت ارزش با ناکار آمدی را در عمل مدیریت ببینند و بشکلی مورد تشویق قرار گیرند که خاطره و فرایند خوش آن ، تا مدتها در ذهن کارکنان برخوردار و سایرین قرار گیرد و عامل ارتقاء انگیزه خدمت باشد.
حمزه بروجنی همچنین با بیان اینکه در قالب این طرح کارمندان در طول سال بصورت فصلی ،  ۴ بار در قالب ۱۰ شاخص تحت ارزشیابی قرار می گیرند افزود : میانگین نمرات  ۴ دوره موصوف ، نمره ارزشیابی سالانه پرسنل را تشکیل میدهد و این فرصت  مهمی را برای مدیریت منابع انسانی و ارتقاء بهره‌وری کارکنان بخش های مختلف در اختیار مسئولین ستاد اداره  کل و زندانها قرار می‌دهد‌.
وی افزود : رعایت بیت المال مهم است اما این نیروی انسانی است که باید از بیت المال حفاظت کند، لذا صیانت از پرسنل و ارتقای انگیزه ی خدمتی وی اصلی ترین گام در حفظ بیت المال و پرهیز از اتلاف آن است.
این مقام ارشد زندانهای خوزستان  با بیان اینکه همه کارکنان باید در حوزه های مرتبط با کار ، خود عامل ارتقای بهره وری باشند؛ افزود: همکاران می بایست  با رعایت اصل امر به معروف و نهی از منکر پیشگام صیانت پرسنلی و ارتقاء سلامت اداری باشند و تلاش کنیم با اصلاح فرایندها، انتخاب درست و توجه به مبانی ارج نهادن به ارزش خدمت ، پرسنل مفید را تقویت و کارکنان نیازمند اصلاح رویه خدمتی را یاری کنیم.
حمزه بروجنی  در خاتمه  شغل زندانبانی را کاری سخت ، دشوار ، پرمسئولیت و شبانه‌روزی  توصیف نمود و با اشاره به اینکه رئیس سازمان زندانهای کشور در جلسات ویدیو کنفرانس خواستار توجه به پیشگیری از آسیب های محیط خدمت بر پرسنل و  ارتقاء انگیزه خدمتی آنان و افزایش بهره وری در راستای توانمند سازی نظام زندانبانی و تحقق اهداف اصلاح و تربیت مجرمین شده است؛ افزود: با اجرای طرح ارزشیابی -تشویقی کارکنان کار آمد و ساعی که بطور فصلی در زندانهای خوزستان اجرا می گردد، هر ۳ ماهه ۳۰ کارمند و مجموعا ۱۲۰ نفر از کارکنان با خانواده ها به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام می شوند.

گفتنی است در ادامه این نشست مراسم قرعه کشی انتخاب ۴ نفر از کارکنان پویا و کارآمد ستاد اداره کل زندانهای استان از بین کارکنان واجد شرایط که امتیازات لازم جهت شرکت در طرح موصوف را کسب کرده بودند انجام شد . همچنین ۲۶ نفر از کارکنان زندانهای تابعه استان که با مراسم مشابهی در قالب ۱۰ شاخص و آیتم اداری مورد ارزیابی قرار گرفته و از بین افراد واجد شرایط انتخاب شده بودند در این کمیته معرفی شدند و مقرر شد که این ۳۰ نفر به همراه حد اکثر ۴ نفر از افراد خانواده به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شوند . این اقدام از برنامه های مدیریت منابع انسانی و ارتقای بهره‌وری حمزه بروجنی  سرپرست اداره کل زندانهای استان در راستای ساماندهی موثر رفاهیات پرسنلی ، ارتقاء معنویت کاری ، نشاط خانواده  و انگیزه خدمت بوده که برای نخستین بار در زندانهای خوزستان  به صورت فصلی به اجرا گذاشته شده است و تابستان سال جاری اولین دوره اجرای آن می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*