آئین تکریم و معارفه رؤسای کل دادگستری خوزستان برگزار شد، دکتر افشارنیا جای خود را به حجت الاسلام والمسلمین مرادی داد+فیلم

با حکم رئیس قوه قضائیه، تغییرات مدیریتی دستگاه قضا در خوزستان انجام شد. انتصاب رئیس کل دادگستری خوزستان ، تاکید رئیس کل جدید دادگستری استان بر لزوم تسریع در اجرای احکام

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، در آیینی که با حضور مدیران ارشد اجرایی، قضایی، سیاسی اجتماعی، سران عشایر ، طوایف ، مدیران دستگاه‌های اجرایی ، قضات ، کارشناسان و کارکنان دستگاه‌های وابسته به قوه قضایی در خوزستان همراه بود، رییس جدید دادگستری استان معرفی شده و حجت الاسلام صادق مرادی در این آیین به عنوان رئیس کل جدید دادگستری خوزستان جایگزین دکتر فرهاد افشارنیا شد.

کاهش جمعیت کیفری استان خوزستان نسبت به چند سال گذشته، ارتقای استقلال، صلابت دستگاه قضایی و بمیدان خدمت آوردن صادقانه همت مدیریتی برای تعالی استان در حوزه قضایی مهمترین بخشهای صحبتهای دکتر فرهاد افشار نیا بود که در آخرین لحظات مسئولیتش در سمت رئیس کل دادگستری استان خوزستان بیان کرد.

وی گفت: جمعیت کیفری زندان ها همسو با ضرورتهای امنیت اجتماعی و قضایی استان کاهش پیدا کرده و از  ۱۵ هزار نفر به حدود ۱۰ هزار و ۳٠٠ نفر رسیده است ،با توجه به جمعیت استان عدد قابل دفاع و مناسبی است.

در این مراسم همچنین آیت الله موسوی جزایری رئیس حوزه علمیه اهواز باتقدیر از اقدامات قوه قضائیه در مقابله با فساد اقتصادی افزود: در شرایط جنگ اقتصادی با دشمن، هرگونه اخلالگری اقتصادی خیانتی بزرگ محسوب می شود.

آیت الله موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، بر لزوم برخورد با جرایم مختلف تاکید کرد.

دکتر شریعتی استاندار هم ضمن تقدیر از عملکرد مستقل دستگاه قضا در  خوزستان افزود: تاکید بر رعایت عدل و احقاق حقوق طرفین همواره رویه دادگستری استان در موضوعات مختلف بوده است.

اما در این مراسم با حضور معاون اول قوه قضاییه از زحمات آقای افشار رئیس کل سابق دادگستری خوزستان تقدیر شد، همچنین حجت‌الاسلام صادق مرادی به عنوان رئیس کل جدید دادگستری خوزستان منصوب شد.

رییس کل جدید دادگستری خوزستان در این آیین گفت: مبارزه با فساد چه به صورت خورد و چه به صورت کلان انجام خواهد شد، اما کلان آن حتما در دستور ویژه خواهیم داشت و دیگری احیای حقوق عامه است.

معاون اول قوه قضاییه  از انتظارات قوه قضاییه از رئیس کل جدید دادگستری خوزستان می‌گوید: امروز این توقع  بحقی که مردم دارند که قوه قضاییه در مقابل همه کجی‌ها و اعوجاج ها تا اونجایی که وظیفه قوه قضاییه است،  آن را حتما قاطعانه و سریع و بدون تبعیض ان شاءالله که بایستندو عمل کنند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای همچنین بر عدم وقفه طولانی در  رسیدگی به پرونده ها و احکام صادره   تاکید کرد و افزود:  با هدف کاهش پرونده های وارده به قوه قضاییه باید از ظرفیت  شوراهای حل اختلاف بیشتر استفاده کرد.

گفتنی است در این آئین علیرضا بابائی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خوزستان و حجت الاسلام والمسلمین قدرت هاشم نیا مدیر عامل ستاد دیه استان و انجمن حمایت زندانیان اهواز حضور داشتند.

 

 

 

معارفه ی دکتر مرادی رئیس کل جدید دادگستری خوزستان

تودیع دکتر افشار نیا رئیس کل پیشین دادگستری خوزستان

سخنرانی آیت الله جزایری رئیس محترم حوزه های علمیه استان

سخنرانی آیت االه موسی فرد نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز

سخنرانی حجت الاسلام اژه ای ، معاون اول محترم قوه قضائیه

خداحافظی صمیمی دکتر افشار نیا با همکاران استان

خداحافظی صمیمی دکتر افشار نیا با مدیران استان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*