بازدید معاون سلامت ،اصلاح و تربیت سازمان زندانها و مدیرکل بازرسی زندانهای کشور از زندان مرکزی اهواز

معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور که با همراهی مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد این سازمان به منظور برگزاری آیین تودیع و معارفه مدیرکل  زندانهای خوزستان به اهواز سفر کرده بود، با همراهی جمعی از مسئول ستاد اداره کل زندانهای استان در زندان مرکزی این شهر حضور یافت و از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، در این بازدید ۳ ساعته وی هیات همراه از اندرزگاه ها مجموعه ، بهداری ، پروژه سوله اشتغال و حرفه آموزی و بخش فرهنگی بازدید و از نزدیک اقدامات این نداامتگاه را در حوزه اجرای برنامه‌های سلامت اصلاح و تربیت  مورد بررسی قرار داد.

ابوالفضل حجتی پور در نشست حاشیه ای این بازدید بر ضرورت استفاده از توان و استعداد زندانیان به منظور خدمات داخلی و غنی سازی اوقات فراغت آنان تاکید کرد و گفت: این امر موجب کاهش آسیب های رفتاری و پر خطر درون زندانها می گردد.

وی همچنین بر ضرورت توسعه برنامه های مددکاری و خدمات قضایی به زندانیان تاکید و گفت :فعالیت های مددکاری و رسیدگی و پاسخگویی قضایی به زندانیان باید به شکلی باشد که به آنها این اطمینان را  بدهد که به جز اصل مجازات حبس دغدغه دیگری مبنی بر عدم برخورداری از حقوق حقه و قانونی خود نداشته باشند.

این مقام ارشد زندانهای کشور نقش برنامه‌ریزی و غنی سازی اوقات فراغت زندانیان در محورهای مختلف را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان ساخت : در حوزه فعالیتهای مذهبی و قرآنی نیز باید ضمن توسعه و فراگیر نمودن آن، یه برنامه های تفسیر و عقاید اسلامی نیز توجه وافر داشت تا اهداف تربیت دین محور و توحیدی بدرستی  محقق شود.

نوروزی مدیر کل بازرسی سازمان زندانهای کشور نیز در نشست حاشیه این بازدید، با اشاره به اثر و ارزش اقدامات و خدمات درست و پاسخگوی قضائی و مددکاری، این مهم را موجب توسعه امنیت روانی زندانیان و آرامش و امنیت جو زندان برشمرد.

نوروزی همچننی به ضرورت توسعه اقدامات اطلاع رسانی و آگاه سازی به زندانیان پیرامون حقوق و تکالیف متقابل خود نسبت به زندان و مجازات حبس هدفمند اشاره کرد و گفت: باید از ابزار مختلف برای آگاهی بخشی به جامعه هدف که زندانیان هستند، استفاده کرد تا شاهد همراهی و اثر پذیری بیشتری از سوی آنان پیرامون مقررات زندان ونحوه درست برخورداری شان از تسهیلات قانونی و قضائی باشیم.

 

دیدار مسئولین زندانهای کشور با زندانیان حافظ قرآن در زندان مرکزی اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*