بازدید مسئولین قضائی و قضات از زندان مرکزی اهواز و بررسی مشکلات قضائی زندانیان

در راستای عمل به سیاست های کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان ، معاون دادستان در امور زندانها ، رئیس مجتمع قضائی خانواده اهواز ، روسای دادگستری حمیدیه و هویزه و دادستان های شهرستان باوی و هویزه با حضور در زندان مرکزی اهواز با زندانیان حوزه های قضایی مربوطه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، احمدی معاون دادستان در امور زندانها و چابلی رئیس مجتمع قضائی خانواده شهرستان اهواز در راستای رسیدگی به وضعیت محکومین پرداخت مهریه و بررسی راهکارهای قانونی تعدیل محکومیت آنان با توجه به شرایط ویژه اقتصادی حاکم بر کشور با حضور در زندان مرکزی اهواز با زندانیان مربوطه دیدار و علاوه بر استماع صحبت های آنان ، ضمن ارائه مشاوره قضائی و اخذ درخواست ها ، جهت پیگیری مسائل مطرح شده و مرتفع شدن مشکلات زندانیان واجدشرایط قول مساعد دادند.

گفتنی است در این نشست سیاحی رئیس اداره قضائی و اجرائی احکام زندانهای خوزستان نیز حضور داشت.

حیدرخواه دادستان شهرستان باوی با همراهی سبحانی قاضی شعبه اجرای احکام دادسرای شهرستان باوی نیز در زندان مرکزی اهواز حاضر شد و با ۱۰ نفر از زندانیان حوزه قضائی این شهرستان دیدار و گفتگو نمود و با پایان حبس ۱ زندانی موافقت نمود.

در ادامه بازدیدهای قضائی ، تقوی رئیس دادگستری شهرستان حمیدیه نیز پس از استماع درخواست های ۱۵ زندانی حوزه قضائی مربوطه و ارائه مشاوره قضائی با پایان حبس ۱ زندانی موافقت نمود ، موسوی رئیس دادگستری و نوروزی دادستان شهرستان هویزه نیز پس از دیدار با ۱۲ زندانی ، موافقت خود را با پایان حبس ۳ نفر اعلام کردند.

سخاوت مدیر زندان مرکزی اهواز بازدیدهای قضائی را ضمن تسریع در انجام امور قضائی زندانیان ، در کاهش فشارهای روانی ناشی از تحمل حبس در بین محکومین تاثیرگذار دانست .

بازدید قضات از زندان مرکزی اهواز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*