بازدید قضات از زندان مرکزی اهواز و بررسی مشکلات قضایی زندانیان

در راستای عمل به سیاست های کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان جمعی از مسئولین قضائی و قضات با حضور در زندان مرکزی اهواز با زندانیان حوزه قضائی مربوطه دیدار نمودند و ضمن استماع و بررسی تقاضاهای آنان جهت برخی مسائل مطرح شده دستورات لازم را صادر نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی اهواز ، افتخاری معاون قضائی رئیس کل دادگستری با همراهی احمدی معاون دادستان اهواز در امور زندان ها و روسای شعب ۲ ، ۳ و ۴ دادگاه انقلاب اهواز به مدت ۴ ساعت از نزدیک با زندانیان دیدار کردند.

دیدار قاضی ناظر بر زندان با ۸۰  زندانی

لطفی قاضی ناظر بر زندان نیز با حضور در یکی از خوابگاه های زندانیان به مدت ۵ ساعت با ۸۰ زندانی دیدار نمود و زندانیان به تشریح مسائل و درخواست های قضائی خود پرداختند.

در این دیدار قضائی قاضی ناظر بر زندان در سخنانی بررسی دقیق سوابق کیفری و پرونده قضائی زندانیان ، مشارکت فعال در برنامه های فرهنگی ، آموزشی و مذهبی ، رعایت قوانین و مقررات ، عدم ارتکاب تخلف درون زندان و نوع جرم آنان را از شروط اعطاء امتیازات پیش بینی شده در قانون خواند و خاطرنشان ساخت : زندانیان برای بهره مندی از امتیازات شورای طبقه بندی می بایست ملاک های تعیین شده را احراز نمایند.

قاضی لطفی در ادامه افزود : نظام عالی قضائی با رافت اسلامی و نگاه انسانی با ارائه راهکارهای قانونی زمینه اعطاء امتیازات مختلف به زندانیان دارای شرایط را فراهم آورده که در این راستا شاهد کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان ، تحکیم بنیان خانواده ، کاهش آسیب های ناشی از حبس بر خانواده های محکومین و بازسازی روحیه زندانیان بوده ایم.

گفتنی است در ادامه این مقام قضائی در فضائی معنوی نماز ظهر و عصر را در جمع زندانیان اقامه نمود.

دیدار رئیس دادگستری و دادستان شهرستان باوی با زندانیان

در ادامه بازدیدهای قضائی ، نورآبادی رئیس دادگستری و حیدرخواه دادستان شهرستان باوی ، سبحانی قاضی شعبه اجرای احکام و تعدادی از قضات این دادگاه از نزدیک با تعدادی از زندانیان حوزه قضائی مربوطه دیدار نمودند و ضمن بررسی درخواست ها به ارائه مشاوره و دستورات قضائی پرداختند.

آزاده مدیر زندان مرکزی اهواز ضمن تقدیر از حضور مراجع قضائی در زندان و دیدار با زندانیان ، بازدیدهای قضائی را ضمن تسریع در انجام امور قضائی زندانیان ، در کاهش فشارهای روانی ناشی از تحمل حبس در بین زندانیان نیز تاثیرگذار دانست .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*