با حضور رئیس کل دادگستری خوزستان انجام می پذیرد:آزادی ۳۰ زندانی نسوان اهواز همزمان باهفته زن و تکریم خانواده

همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)و به دستور رئیس کل دادگستری استان خوزستان، ۳۰ نفر از زندانیان زن مجتمع ندامتگاهی سپیدار اهواز از طریق تسهیلات قضائی، اعطای امتیازات آئین نامه ای به زندانیان واجد شرایط، کمک های ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان و سایر تهمیدات قضائی از زندان آزاد و به کانون خانواده بازمی گردند.بگزارش روابط عمومی زندانهای خوزستان، حجت الاسلام دکتر مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان به مناسبت روز زن و هفته تکریم مقام زن و خانواده، در زندان سپیدار حضور یافت و از مجتمع اندرزگاهی نسوان زندان بازدید کرد.

در این بازدید جمعی از زندانیان زن اندرزگاه نسوان سپیدار اهواز با حجت الاسلام دکتر صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان و همچنین قاضی علی افتخاری معاون قضایی و اجرای احکام رییس کل و دبیرس تاد کاهش چمعیت کیفری خوزستان  دیدار چهره به چهره نموده و مشکلات و درخواستهای قضائی خود را بیان نمودند.

کلنگ زنی احداث پروژه مهد کودک کوثر مجتمع اندرزگاهی نسوان

رئیس کل دادگستری رئیس کل دادگستری خوزستان در این بازدید همچنین کلنگ احداث مهد کودک کوثر را در محل این اندرزگاه به زمین زد. این مجموعه برای نگهداری کودکان زنان زندانی  دایر و به همت انجمن حمایت زندانیان اهواز تاسیس خواهد شد.

بازدید رئیس کل دادگستری و هیات همراه از مجموعه صنایع دستی زندانیان زن

حجت الاسلام دکتر صادق مرادی در جشن میلاد کوثر مجتمع اندرزگاهی کوثر نیز حضور یافت، وی در این نشست با بیان اینکه کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری از اولویت‌های مهم ترسیمی آیت الله دکتر رئیسی ، ریاست معزز قوه قضاییه است گفت: شاهد حضور مؤثر رییس محترم قوه قضاییه در استانها و بازدید ایشان از زندانها هستیم، ، در بازدید اخیر ایشان از زندان زنان قرچک تهران بازدید داشتند و مجددا سیاستهای ساماندهی وضعیت زندانیان ، کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندانیان ، تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و استفاده مناسب از تاسیسات قضائی را در این راستا مورد تاکید قرار داده اند ؛ لذا تاکید میکنم که حقیقتا کاهش جمعیت کیفری بعنوان یکی از سیاستهای مهم دستگاه قضائی کشور از خواست های عالی نظام است و همه دستگاه قضا باید با اراده راسخ در راستای تحقق ان همسو با ارتقاء امنیت و آسایش مردم گام بردارند.

رئیس کل دادگستری خوزستان افزود: اعتقاد ما این است که جای بانوان  در زندان نیست ، لذا ما بعنوان متولیان نظام قضائی اعتقاد داریم و باور داریم که باید اعمال مجازات زندان برای زنان در روند رسیدگی به مجازاتنها به حداقل و کمترین نرخ برسد و انتخاب و گزینه آخر باشد.

بازدید رئیس کل دادگستری و هیات همراه از مجموعه های اشتغال زندانیان زن

وی  خطاب به زنان زندانی افزود: مهم این است که مدت زمانی که در زندان هستید از فرصت استفاده کنید برای تکمیل کاستی های تربیتی و مهارتهای مفید زندگی تلاش کنید ، در زمینه های فنی حرفه ای تا اگر زن زندانی نان آور خانه است پس از آزادی شغلی پیدا کند، خود اشتغالی داشته باشند که البته نهادهای وابسته به زندان در این خصوص پیگیری های لازم را انجام میدهند.

حجت الاسلام دکتر صادق مرادی همچنین تصریح داشت: بهر حال برای نظام اسلامی زیبنده نیست که زن به زندان بیافتاند ، برای ما زن الگوی بشر است ،حضرت زهرا (س)  این الگو و زینت عالم بشریت است، ما در دین اسلام و نگاه اسلامی و قضائی، شان زن را محور کانون خانواده و تربیت انسانها میدانیم ، لذا امیدواریم تا با تلاش سیستم زندان بتوان  در باز تربیتی آنها که به خطا رفته اند اقدام مرث  انجام داد.

دیدار چهره به چهره جمعی از زندانیان زن زندان سپیدار اهواز با قاضی افتخاری معاون رئیس کل دادگستری خوزستان

رئیس کل دادگستری استان خوزستان همچنین  در وعده ی عیدانه به زندانیان نسوان این ندامتگاه گفت: زندانیان  تا ده میلیون تومان بدهی و جرایم مالی با کمک انجمن حمایت زندان و ستاد دیه آزاد میشوند. افراد مرتکب جرایم غیر عمد نیز تا سقف ۲۰ میلیون تومان بدهی با  کمک و ما با بدهی بالاتر نیز از  طریق وام  مورد مساعدت قرار می گیرند  و در نهایت کل زنان زندانی کارت هدیه یکصد هزا تومانی بمناسبت ولادت حضرت زهرا (س) دریافت می کنند که این کمکها با مساعدت خیرین و محوریت  انجمن حمایت زندانیان انجام میشود.

شایان ذکر است در پایان این جشن ، با حضور رئیس کل دادگستری استان خوزستان، مدیرکل زندانها و جمعی از مسئولان قضایی؛ تعداد ۳۰ نفر از زندانیان زن فعال در عرصه‌های فرهنگی- قرآنی، نماز و حرفه‌آموزی مورد تقدیر قرار گرفتند

جشن میلاد کوثر اندرزگاه نسوان اهواز با حضور رئیس کل دادگستری،مدیر کل زندانها و هیات همراه

تجلیل رئیس کل دادگستری خوزستان از ۳۰ زندانی زن فعال عرصه فرهنگی-آموزشی-قرانی و نماز

دیدار چهره به چهره جمعی از زندانیان زن زندان سپیدار اهواز با رئیس کل دادگستری خوزستان

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*