بازدید بازرسان صیانت از حقوق شهروندی دادگستری استان خوزستان از زندان سپیدار اهواز

غیاثوند رئیس مرکز حفاظت اطلاعات دادگستری کل خوزستان:رسیدگی قضائی به زندانیان در راستای رعایت حقوق شهروندی آنان است

دکتر غیاثوند معاون قضائی رئیس کل دادگستری خوزستان و مدیر حفاظت اطلاعات ارشد تشکیلات قضائی خوزستان، در راستای بازدید از اقدامات زندان در عرصه نگهداری زندانیان ، حفاظ،رعایت و صیانت از حقوق شهروندی آنان در زندان، ضمن حضور در زندان سپیدار اهواز، از بخشهای مختلف بازدید نمود و از نزدیک در جریان اقدامات زندانها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی زندان سپیدار اهواز ، بازرسان صیانت از حقوق شهروندی دادگستری کل استان خوزستان به ریاست قاضی دکتر علی غیاثوند  در زندان سپیدار اهواز حضور یافته و ضمن بازدید از این زندان با زندانیان اندرزگاه های مختلف دیدار و گفتگو نمودند.
معاون قضایی رئیس کل و مدیر مرکز حفاظت و اطلاعات دادگستری استان که این بازید را با همراهی غانمی قاضی شعبه ۱۶ تجدید نظر بعنوان بازرسان صیانت از حقوق شهروندی و در معیت محمد علی اناری رئیس حفاظت و اطلاعات اداره کل زندانهای خوزستان به انجام رساند، ضمن سرکشی به اندرزگاه های مختلف و دیدار با زندانیان ، وضعیت رفاهی ، بهداشتی ، نگهبانی و…خدمات فرهنگی ، آموزشی و …را بررسی و با جمعی از مراجعین به زندان و خانواده های زندانیان نیز دیدار و گفتگو نمودند .
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری خوزستان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه بازدید قضات از زندانها نقش زیادی در کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندانیان خواهد داشت ، گفت: این دست از بازدید هاد موجب میشود مشکلات زندانیان به حد اقلها برسد و زمینه و بستر یاد گیری مهارتهای اساسی زندگی در وی و آمادگی اش برای بازگشت سعادتمندانه به اجتماع بیش از پیش فراهم شود.

قاضی علی غیاثوند یکی از ثمرات بازدید از زندان را ایجاد، حفظ و افزایش روحیه امیدواری در زندانیان عنوان کرد و تصریح نمود: بازدید قضات از زندانها و دیدار چهره به چهره و بدون واسطه با آنان، تلاش برای رفع مشکلات قضائی -کیفری آنها و راهنمایی و پاسخگوئی های لازم باعث ایجاد آرامش روانی فرد و محیط ندامتگاه می شود.
گفتنی است مجید ظاهری مدیر زندان سپیدار اهواز نیز در نشست حاشیه این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین قضایی استان در خصوص توجه به زندانیان ،این قبیل بازدید ها  را موجب کاهش پیشگیری از آسیبهای ناشی از حبس بر فرد دانست .

بازرسان حقوق شهروندی در نشست پایانی این بازرسی با مدیر زندان ، ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده از وضعیت بهداشتی ، تغذیه ، فرهنگی ، تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به موقع به درخواستها و مسائل ومشکلات و پاسخگویی به زندانیان ابراز رضایت نمودند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*